Sumitomo Rubber Ako
-3° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çocuklar ikinci kez parklara koştu

Çankırı’da Yeni Gün Koronavirüs sebebiyle 20 yaş altı çocukların ve gençlerin sokağa çıkması yasaklanmıştı. Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü olduğu gibi dün de 0-14 yaş gurubu çocukların saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında sokağa çıkmalarına ve yürüme mesafesinde evden uzaklaşabilmeleri için izin verildi. Geçtiğimiz hafta olduğu gibi çocuklar parkları ve oyun alanlarını tercih ederek gönüllerince oyun […]
Çankırı Gündemi - 21 Mayıs 2020 11:17 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Koronavirüs sebebiyle 20 yaş altı çocukların ve gençlerin sokağa çıkması yasaklanmıştı. Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü olduğu gibi dün de 0-14 yaş gurubu çocukların saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında sokağa çıkmalarına ve yürüme mesafesinde evden uzaklaşabilmeleri için izin verildi.

Geçtiğimiz hafta olduğu gibi çocuklar parkları ve oyun alanlarını tercih ederek gönüllerince oyun oynayıp güzel vakit geçirdiler. Çocukların bu uygulamadan memnun olmasının yanı sıra ailelerde memnun kaldılar.

Ayben Kaya çocukların haftada bir kez belirli saatlerde dışarı çıkmalarının onlara bir nebzede olsun iyi geldiğini ifade etti. Yaptığımız röportajda Kaya, “Çocuklar evde çok sıkılmıştı yazın gelmesiyle artık evde bunalmaya başladılar. Dışarı çıkmak istediler ama yasak nedeniyle çıkmalarını engelledik. Haliyle Çarşamba gününü iple çeker oldular. Belirli saatlerde dışarıda vakit geçirmeleri ve enerjilerini atmaları onlar için de bizim için de çok güzel oldu. Uygulamadan memnunuz haftada bir olmasıda düzenli ve güzel bu uygulamayı destekliyorum.” dedi.

Dün saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında dışarı çıkan çocukların ardından 22 Mayıs 2020 tarihinde de 15-20 yaş gurubu gençler sokağa çıkma iznini kullanacaklar.

Bu haber 977 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by