Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Cumhur İttifakının kararlı duruşunun önemi büyüktür

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı’da Yeni Gün Gazetesi olarak, siyasi partilerin il başkanları ile birlikte 2020 yılı değerlendirmesini yapmak ve güncel konuları ele almak üzere röportajlar yaptık. Gazetemiz Yazarı Fatih Karamaz tarafından gerçekleştirilen röportajlarda; ülkemizin ekonomik, sosyal ve siyasi durumları siyasi partilerin il başkanlarına soru olarak yöneltilirken 2020 yılında yaşanılanların Çankırı’ya olan etkileri de değerlendirildi. Milliyetçi […]
Çankırı Gündemi - 24 Aralık 2020 09:45 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’da Yeni Gün Gazetesi olarak, siyasi partilerin il başkanları ile birlikte 2020 yılı değerlendirmesini yapmak ve güncel konuları ele almak üzere röportajlar yaptık.

Gazetemiz Yazarı Fatih Karamaz tarafından gerçekleştirilen röportajlarda; ülkemizin ekonomik, sosyal ve siyasi durumları siyasi partilerin il başkanlarına soru olarak yöneltilirken 2020 yılında yaşanılanların Çankırı’ya olan etkileri de değerlendirildi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt ile yapılan röportajda; ülkemiz genelinde ve Çankırı’da 2020 yılının nasıl geçtiğine dair konular ele alındı.

“Cenabı Allah’tan rahmet, yaralanan kardeşlerimize de şifa diliyorum”

Geçtiğimiz Cumartesi günü Gaziantep’te yaşanılan olay ile ilgili başsağlığı ve acil şifa dileklerini ileten Kurt, “Öncelikle geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi Günü Gaziantep’te özel bir hastanenin Covid-19 yoğun bakım ünitesinde oksijen tüpü kaynaklı meydana gelen patlama ve buna bağlı olarak çıkan yangın sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralanan kardeşlerimize de şifa diliyorum” diyerek sözlerine başladı.

“Böylesi melun bir salgının tüm ülkeleri olumsuz yönde etkilediği bir zamandan geçiyoruz”

Covid-19 salgınının dünyayı sardığı ve tüm ülkeleri olumsuz yönde etkilediği bir zamandan geçiyoruz diyen Kurt, “2020 yılını siyasi, sosyal ve ekonomik olarak değerlendirirken, dünyayı sarmış olan Covid-19 salgını gerçeği ve bu salgının olumsuz etkilerinden başlamanın gerekliliğine inanıyorum. Böylesi melun bir salgının dünyayı sardığı ve tüm ülkeleri olumsuz yönde etkilediği bir zamandan geçiyoruz. Tıpkı tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi salgın süreci bizim ülkemizi de ekonomik olarak olumsuz etkiledi. Ancak tarihsel sürece baktığımızda daha evvel yaşanan salgınların ülkelerin yaşayış biçimlerine, düşünce sistemlerine, değer yargılarına, ticaret ve üretim yapılarına, alışkanlıklarına ve hatta yönetim biçimlerine kadar önemli etkiler yaptığına şahit olmaktayız. Ülke ekonomisini değerlendirirken TÜİK verilerini esas aldığımızda dikkat çeken bir daralma görmekteyiz. Bu daralma maalesef sanayi, inşaat sektörü, bilgi ve iletişim faaliyetleri, finans ve sigorta sektörü, kamu yönetimi gibi pek çok alanda hissedilmektedir. Malum salgın etkisi ile bu daralma günlük yaşantımızda da hissedilir hale gelmektedir. Devletin Covid-19 ile mücadele kapsamında aldığı tedbirler pek çok küçük bütçeli esnafımızı, işverenlerimizi olumsuz etkiledi. Ne yazık ki bu etkileşim bahse konu işyerlerinde çalışan insanlarımızın da işsiz kalmalarına neden oldu. Bu olumsuzlukların etkilerini azaltmak için devletimiz kendi imkân ve gücü nispetinde esnaf ve sanayicilerimize bir takım destek paketleri açıklayarak bunları uyguladı” ifadelerine yer verdi.

“Cumhur ittifakının kararlı duruşunun önemi büyüktür”

2020 yılı içerisinde yaşanılan diğer olaylara da değinen Kurt, “Bununla beraber Elazığ ve Malatya depremi, Van’da meydana gelen çığ felaketi, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki uçak kazası, Manisa depremi, Bingöl depremi, Giresun’da yaşanan sel felaketi, farklı illerimizdeki orman yangınları ve en son İzmir depremi gibi doğal afetler ve vahim olayları da maalesef yaşadık. Ülkemiz bu hal ve vaziyette iken ne yazık ki toplumumuzun etnik ve milli hassasiyetlerini kaşımaya çalışan çevreler görülmektedir. Milli bütünlüğümüzün bozulmasına yönelik gündem oluşturma çabalarının toplumumuzda karşılık bulmadığı ancak bu gayretlerin halen devam ettiği görülmektedir. Bu anlamda cumhur ittifakının kararlı duruşunun önemi büyüktür” şeklinde konuştu.

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi rüştünü ispatlamıştır”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin rüştünü ispatladığına vurgu yapan Kurt, “Tüm bu olaylar ve Covid-19 illeti ile mücadele ederken aynı zamanda devletimiz gerek Suriye, Doğu Akdeniz, Libya gibi uluslar arası krizlerde, gerekse AB ve ABD ile ilişkilerde aynı zamanda kardeş ülke Azerbaycan meselesinde de şahit olduğumuz gibi tutarlı ve haysiyetli politikalarla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi rüştünü ispatlamıştır. Yurt içinde de yıllardır insanımıza her alanda kan ve kin kusan PKK, FETÖ PYD ve benzeri terör örgütleri ve bunların uzantıları ile mücadele eden, bunlarla verdikleri amansız mücadelede son derece başarılı olan devletimizi ve tüm güvenlik güçlerimizi Sayın İç İşleri Bakanı’nın şahsında tebrik ediyorum. Yukarıda ifade ettiğim tüm çalışmalar kıymetli vatandaşlarımızın da destek ve takdirini kazanmıştır” dedi.

Bu haber 4012 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by