Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün suları kesildi

Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi, Çankırı Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmet Birimi ve Çankırı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün suları kesildi. 17 Haziran Cuma günü saat 15:00 itibariyle ilgili kurumların önünde kazı çalışması yapan Çankırı Belediyesi ekipleri, su sızıntısı olduğunu belirterek kurumların ve o bölgede bulunan işletmenin suyunu kesti. […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 21 Haziran 2022 15:43 A A

Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi, Çankırı Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmet Birimi ve Çankırı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün suları kesildi.

17 Haziran Cuma günü saat 15:00 itibariyle ilgili kurumların önünde kazı çalışması yapan Çankırı Belediyesi ekipleri, su sızıntısı olduğunu belirterek kurumların ve o bölgede bulunan işletmenin suyunu kesti. Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi’nin, su ihtiyacını Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü binasından çektiği bir hortum yardımıyla sağladığı görüldü. Bölgede bulunun unlu mamülleri satışı yapan ilgili işletmenin ise yine bir hortum aracılığıyla su ihtiyacını karşıladığı bilgisine erişildi. Çankırı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü hizmet binasında ise Cuma günü itibariyle suların bulunmadığı öğrenildi.

İlgili kurumların ve işletmenin Kent Meydanı Projesi içerisinde bulunduğu ve yıkım kararı olduğu biliniyordu. Kurum çalışanları su kesintisinin Kent Meydanı Projesi’yle ilgili olduğunu düşündüklerini ifade ederek yapılan kesintinin İnsan Haklarına aykırı olduğunu belirtti. Su ihtiyacını karşılayamadıkları için kaygılı olan ilgili kurumların, hizmet vermekte zorlandıkları bilgisine erişildi.

Kent Meydanı Projesi içerisinde bulunan Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi, Çankırı Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmet Birimi ve Çankırı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü hizmet binalarının yeni yerleri henüz belirlenemezken kurum çalışanları ve vatandaşların konuyla ilgili endişesi devam ediyor.

Bu haber 656 kez okundu.
Bölgesel - 15:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by