Sumitomo Rubber Ako
12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

“Cumhuriyet sizden çok şey bekliyor”

Çankırı’da Yeni Gün Ahmet Talat Onay Anaokulu öğrencileri tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Okul Müdürü Munise Harmanda, “Cumhuriyetimizin 96. Yılına kavuşmanın sonsuz mutluluğu ve sevinci içindeyiz. Sevgili cumhuriyetimiz, göz bebeğimiz 100. Yaşına doğru adım adım ilerlerken, her geçen yıl daha fazla gururlanıyor ve cumhuriyetimizin kurucusu […]
Çankırı Gündemi - 29 Ekim 2019 11:56 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Ahmet Talat Onay Anaokulu öğrencileri tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Okul Müdürü Munise Harmanda, “Cumhuriyetimizin 96. Yılına kavuşmanın sonsuz mutluluğu ve sevinci içindeyiz. Sevgili cumhuriyetimiz, göz bebeğimiz 100. Yaşına doğru adım adım ilerlerken, her geçen yıl daha fazla gururlanıyor ve cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz, Atatürk’ün değerini daha fazla anlıyoruz.

Yaşadığımız coğrafya vatan ve cumhuriyetimizin ne kadar önemli olduğunu her gün hatırlatıyor bize savaşlar, bombalar, bize güçlü, modern, çağdaş cumhuriyetimizi korumak ve güçlendirmek için elimizden geleni yapmamız gerektiğini hatırlatıyor.

Birlik ve beraberlikle Kurtuluş Savaşı’nı kazanan halkımız, aynı birlik ve beraberlikle cumhuriyetini korumasını ve güçlendirmesi gerektiğini iyi biliyor.

Sevgili çocuklar,bizler, öğretmenleriniz, sizleri Atatürk ilke ve ikilaplarına bağlı vatan ve millet sevgisiyle dolu insanlar olarak yetiştirmeye çalışıyoruz.Atatürk’ün bize armağan ettiği , “En büyük eserim” dediği cumhuriyet, sizlerin omuzlarında yükselecek. Sizlere ‘verilen görevin büyüklüğünü ve zorluğunu düşünüp kendinizi ona göre hazırlayın.

Cumhuriyet sizden çok şey bekliyor…

Bu özel günümüzde yanımızda olan misafir ve velilerimize teşekkür ederek iyi seyirler diliyorum.” sözlerine yer verdi.

Okul Müdürü Harmanda’nın konuşmasının ardından öğrenciler tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliği yapıldı. Akabinde öğrenciler ve veliler okul çevresinde yürüyüş yaparak program sona erdi.

Bu haber 1506 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by