Sumitomo Rubber Ako
11° Açık
  • EURO
  • DOLAR

“Dik baş, tok karın, mutlu yarın”

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Ülkü Ocakları şehir merkezindeki esnaflara Ahilik Haftası münasebetiyle, “Dik Baş, Tok Karın, Mutlu Yarın” sloganıyla siftah parası dağıtımı gerçekleştirdi. Siftah parasının yanında dağıtmış oldukları mektupta Ahiliğin tanımına ve geçmişten günümüze kadar uzanan Ahiliğin önemine değinildi. Ahilik Duası’nın da yazılı olduğu mektupta, esnaflar güne Çankırı Ülkü Ocakları’nın siftah parasıyla Bismillah dedi. Ocak […]
Çankırı Gündemi - 21 Eylül 2020 09:52 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Ülkü Ocakları şehir merkezindeki esnaflara Ahilik Haftası münasebetiyle, “Dik Baş, Tok Karın, Mutlu Yarın” sloganıyla siftah parası dağıtımı gerçekleştirdi. Siftah parasının yanında dağıtmış oldukları mektupta Ahiliğin tanımına ve geçmişten günümüze kadar uzanan Ahiliğin önemine değinildi. Ahilik Duası’nın da yazılı olduğu mektupta, esnaflar güne Çankırı Ülkü Ocakları’nın siftah parasıyla Bismillah dedi.

Ocak Başkanı M. Alperen ŞAHİN yaptığı açıklamada, “Evine helal rızık götürmenin gayesinde olan esnaflarımıza güne hayırla ve umutla başlamaları adına böyle bir çalışma yapmayı uygun gördük. Bu salgın döneminde esnaflarımız zorlu bir süreçten geçmesine rağmen Anadolu insanının temelinde yatan şükür etmeyi biran olsun bırakmadıklarına şahit oluyoruz. Esnaflarımızın zor günlerinde duayla yanlarında olmak istedik, bırakmış olduğumuz siftah parası Ülkücü Şehidimiz Yusuf İMAMOĞLU ağabeyimiz şehadete eriştiğinde cebinden çıkan miktar olan 35 kuruştur. Her bir kuruşunda iman, dua ve sadakat gizlidir. Siftahları bizden bereket Allah’tan olsun inşallah. Rabbim Besmeleyle başladıkları işlerinde hayırlı rızıklar nasip etsin.” dedi.

Bu haber 334 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by