Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Dodurga’da kazanan AK Parti

Uzun bir mahkeme sürecinin ardından yeniden belde statüsü kazanan Çankırı’nın Orta ilçesi Dodurga Belediye Başkanlığı ve 3 mahalle muhtarlığı için yapılan seçimde oy verme işlemi tamamlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tebrik mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dodurga’da seçimi kazanan Cumhur İttifakı’mızı tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Dodurga beldesinde yapılan seçimleri açık ara farkla, yüzde 87,02 ile kazanan AK […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 3 Temmuz 2022 22:37 A A

Uzun bir mahkeme sürecinin ardından yeniden belde statüsü kazanan Çankırı’nın Orta ilçesi Dodurga Belediye Başkanlığı ve 3 mahalle muhtarlığı için yapılan seçimde oy verme işlemi tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tebrik mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dodurga’da seçimi kazanan Cumhur İttifakı’mızı tebrik ediyorum.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Dodurga beldesinde yapılan seçimleri açık ara farkla, yüzde 87,02 ile kazanan AK Partimizi ve Cumhur İttifakı’mızı tebrik ediyor, sonuçların beldemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde yapılan seçimleri açık ara farkla, yüzde 87,02 ile kazanan AK Partimizi ve Cumhur İttifakı’mızı tebrik ediyor, sonuçların beldemize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm Dodurga halkına selam ve muhabbetlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.
Belediye Başkanlığı Seçimini Cumhur İttifakı Adayı Hasan Hüseyin Kaşıkçı Büyük Farkla Kazandı
Bin 411 kayıtlı seçmen 6 sandıkta oylarını kullandı. Saat 17.00 itibarıyla sona eren oy verme işleminin ardından sayıma geçildi. Dodurga Beldesinde Yapılan Belediye Başkanlığı Seçimini Cumhur İttifakı Adayı Hasan Hüseyin Kaşıkçı Açık Ara Farkla Kazandı. Edinilen bilgilere göre; Yeniden belde statüsü kazanan Dodurga Beldesinde 03.07.2022 bugün gerçekleştirilen Belediye Başkanlığı seçiminde Cumhur İttifakı adayı Hasan Hüseyin Kaşıkcı’nın kazandığı ifade edildi.
1193 oyun kullanıldığı 6 sandiklata AK Parti 955 oy, Yeniden Refah Partisi 47 oy, DEVA Partisi 23 oy, Adalet Partisi 23 oy, Memleket Partisi 21 oy, Saadet Partisi 17 oy ve Türkiye Değişim Partisi adayı 14 oy aldı. 41 oyda geçersiz kabul edildi. Kaşıkçı yaklaşık 1 buçuk yıl süresince Dodurga Belediye Başkanı olarak görev yapacak.
Diğer partilerin aldığı topladıkları oy ise şöyle:
Yeniden Refah Partisi: 47 oy (Yüzde 4.2)

  • Adalet Partisi: 23 oy (Yüzde 2.1)
  • Deva Partisi: 23 oy (Yüzde 2.1)
  • Memleket Partisi: 21 oy (Yüzde 1.9)
  • Saadet Partisi: 17 oy (Yüzde 1.6)
  • Türkiye Değişim Partisi: 14 oy (Yüzde 1.3)
Bu haber 848 kez okundu.
Bölgesel - 22:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by