Sumitomo Rubber Ako
26° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Dr. Düzgün tarım arazilerini inceledi

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün merkez köyleri ve Kızılırmak ilçesindeki tarım arazilerinde incelemelerde bulundu. Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “İl Müdürümüz Dr. Hüseyin Düzgün merkez köyleri ve Kızılırmak ilçesindeki tarım arazilerinde incelemelerde bulundu. “İl Müdürümüz Dr. Hüseyin Düzgün; özellikle “Tarım Arazilerinin […]
Burak Kaya - Çankırı Gündemi - 4 Mayıs 2021 14:02 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün merkez köyleri ve Kızılırmak ilçesindeki tarım arazilerinde incelemelerde bulundu.

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “İl Müdürümüz Dr. Hüseyin Düzgün merkez köyleri ve Kızılırmak ilçesindeki tarım arazilerinde incelemelerde bulundu. “İl Müdürümüz Dr. Hüseyin Düzgün; özellikle “Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi” kapsamında yapılan %75 hibe destekli projelerden yararlanan çiftçilerin arazilerinde bitki gelişim durumlarını görmek için bir dizi ziyaretlerde bulundu.

İl Müdürümüz öncelikle söz konusu destekler kapsamında kırmızı mercimek ve nohut ekimi yapılmış tarlalarda bitkilerin gelişimi hakkında bilgi aldı ve çiftçilerle görüş alışverişinde bulundu. Ayrıca “Damla Sulama ile Çeltik yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında destekten yararlanacak çiftçilerle bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı ve İl Müdürlüğümüzce tedariki yapılmış olan damla sulama boruları ile çeltik tohumluklarının Mayıs ayının ilk haftasında çitçilerimize dağıtılacağını söyledi.

Son olarak Kızılırmak ilçesi ve Merkez ilçe Germece köyünde bulunan buğday ve arpa demonstrasyonlarının olduğu parsellere ziyaret gerçekleştiren İl Müdürümüz; gerek demonstrasyonların olduğu parsellerin gerekse gezdikleri diğer alanlarda ekili olan çeşitli tarımsal ürünlerin gelişimlerini mevsim itibarı ile çok iyi gördüğünü, önümüzdeki aylarda da bu olumlu durumun devam etmesinin en büyük temennileri olduğunu vurguladı” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 306 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by