Sumitomo Rubber Ako
11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

“Durum iyi değil”

Vali Ayaz, “65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın bir ile ikinci derece yakınları hariç düğünlere katılımları yasaklandı” Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, kentte koronavirüs vakalarının arttığını ve bu nedenle yeni tedbirler aldıklarını belirterek, “Düğünleri 3 saat ile kısıtladık. 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın birinci ve ikinci derece yakınları hariç düğünlere katılımı yasak” dedi. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz […]
Bölgesel - 21 Ağustos 2020 10:29 A A

Vali Ayaz, “65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın bir ile ikinci derece yakınları hariç düğünlere katılımları yasaklandı”

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, kentte koronavirüs vakalarının arttığını ve bu nedenle yeni tedbirler aldıklarını belirterek, “Düğünleri 3 saat ile kısıtladık. 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın birinci ve ikinci derece yakınları hariç düğünlere katılımı yasak” dedi.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz 100. Yıl Kültür Merkezi önünde dün yaptığı basın açıklamasında, “Muhtarlarımıza koronavirüsle ilgili bilgilendirme çalışması yaptık. Düğünleri üç saat olarak kısıtladık. 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın bir ile ikinci derece yakınları hariç düğünlere katılımları yasaklandı. Tedbirleri arttırmamız gerekmekte. Bayramdan beri vaziyet tahmin ettiğimiz gibi iyi değil. Bugün il genelinde 82 ekiple denetimde olacağız. Kamu, kurum ve kuruluşlarında toplu görüşme ve toplantılarda maskenin çıkarılmasını gerektirecek toplu ikramlar yasaklandı. İlçelerde kaymakamlarımızın, personellerimizin, emniyet ekiplerimizin tüm hizmeti, vatandaşlarımızın sağlığının korunması için. Size geçen hafta vefat sayısını vermiştim. Rakamlar değişti. Vaka sayılarıda artış var. Bunun önüne geçmemiz için maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmemiz ve tedbir almamız gerekmedir. Vatandaşlarımızdan istediğimiz tek şey dikkat etmesi ve tedbir almasıdır. İlçelerimiz ile iletişimi güçlendirmek için çalışmalarımız sürüyor. Durum iyi değil. Geçen hafta 16 olan vefat sayısında ciddi bir artış var” şeklinde konuştu.

“Maskeler vitrine koymak için değil,

takmak için”

Vali Ayaz, açıklamasının ardından basın mensuplarına maske dağıtarak, “Bu maskeleri vitrine koymak için değil takmanız için hediye ediyoruz. Maske kullanarak diğer vatandaşlarımıza örnek olmalısınız” dedi.

Vali Abdullah Ayaz basın açıklamasının akabinde esnafları ve kamusal toplu kullanım alanlarını gözlemledi. Denetimlerde bulunarak, vatandaşları tedbirlerin daha sıkı alınması konusunda uyardı.

 

Bu haber 2117 kez okundu.
Bölgesel - 10:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by