Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Eğitime ‘koronavirüs’ tedbiri

Çankırı’da Yeni Gün Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, koronavirüs hakkında alınan tedbirler kapsamında 16 Mart tarihinden itibaren ilk, orta ve liselerin bir hafta tatil edileceğini, üniversitelerin de 3 hafta süreyle tatil edileceğini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin toplantının ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yaptığı açıklamada, ilk, […]
Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı'da Yeni Gün - Türkiye Gündemi - 12 Mart 2020 19:46 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, koronavirüs hakkında alınan tedbirler kapsamında 16 Mart tarihinden itibaren ilk, orta ve liselerin bir hafta tatil edileceğini, üniversitelerin de 3 hafta süreyle tatil edileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin toplantının ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yaptığı açıklamada, ilk, orta ve liselerin 16 Mart itibarıyla bir hafta tatil edileceğini ifade etti.

Sözcü Kalın, “Öğrenciler, 23 Mart’tan itibaren bir hafta süreyle evden internet ve televizyon kanalları üzerinden eğitimlerine devam edecekler.” dedi.

Koronavirüs hakkında alınan tedbirler kapsamında Kalın, “Vatandaşlarımızın aktif rol oynamaları, rehavete ve paniğe kapılmadan yapılan resmi açıklamaları dinlemek ve tavsiyeleri titiz bir şekilde uygulamak suretiyle bu süreci atlatmamız büyük önem arz ediyor.” ifadelerine yer verdi.

Üniversiteler 3 hafta süreyle tatil edilecek

Sözcü Kalın, yaptığı açıklamada, üniversitelerin de 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta süreyle tatil edileceğini belirtti.

Spor müsabakaları seyircisiz oynanacak

Sözcü Kalın, spor müsabakalarının da nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanmasına karar verildiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışının da izne tabi olacağını belirtti.

“Bu süreci, el birliğiyle ne rehavete ne de paniğe kapılmadan, inşallah birlikte atlatma imkan ve kabiliyetine sahibiz.” şeklinde konuşan Kalın, “Dünyadaki tabloya baktığınızda Türkiye’de alınan tedbirlerin etkili olduğunu görüyoruz.” dedi.

Sözcü Kalın, “Cumhurbaşkanımızın da yurt dışı programlarını bir müddet erteliyoruz.” dedi.

Kalın, “Şu ana kadar tespit edilen tek bir vaka oldu. Sağlık durumu iyi, etrafında karantinaya alınanlarla ilgili bir söz konu değil. İtalya’dan bir tahliye planımız şu anda yok.” şeklinde konuştu.

Bu haber 23417 kez okundu.
Türkiye Gündemi - 19:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by