Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Eldivan güreşçileri Elmalı Güreşleri’nde 3. oldu

Eldivan Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı, Türkiye’nin dört büyük güreşlerden biri olan  Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşlerine katıldı. Eldivan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Burak Ergül, ”669. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşlerinde de çeyrek ve yarı finale çıkan derece alan almayan tüm sporcular ile ellerinden geleni yaparak ilimizin ilçemizin adını duyurmuşlardır. Mücadelelerinden dolayı tüm güreşçilerimizi tebrik […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 8 Eylül 2021 17:57 A A

Eldivan Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı, Türkiye’nin dört büyük güreşlerden biri olan  Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşlerine katıldı.

Eldivan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Burak Ergül, ”669. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşlerinde de çeyrek ve yarı finale çıkan derece alan almayan tüm sporcular ile ellerinden geleni yaparak ilimizin ilçemizin adını duyurmuşlardır. Mücadelelerinden dolayı tüm güreşçilerimizi tebrik ediyorum. Deste Küçük Boyda 3. olan sporcumuz Ahmet Akbaş’ı başarısından dolayı tebrik ederiz.Antrenörümüz Recep Türkyılmaz’a, Hakan Ocak’a ve spora ve sporcuya verdiği desteklerinden dolayı Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı’ya da teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Elmalı Yeşilyayla Yağlı Güreşleri, 1352 tarihinden itibaren düzenlenen spor turnuvası. Türkiye’nin Antalya şehrinin Elmalı İlçe Belediyesi tarafından Elmalı Yeşilyaya’da Recep Gürbüz Güreş Sahası’nda düzenlenmektedir. Her yıl Ağustos, Eylül aylarında yapılır.

Elmalı Yağlı Güreşleri’nde Kırkpınar’da olduğu gibi baş, başaltı, deste vb. kulvarları vardır. Dereceye girenlere çeşitli ödüller ile birlikte madalya verilir. Kulvar birincilerine ise madalya ile kupa verilir. Baş şampiyonuna ise ek olarak Elmalı Belediyesi tarafından altın kemer takılır bir sonraki yılın turnuvasına kadar emanet edilir. Böylelikle Başpehlivanlık unvanı verilmiş olur. Üç yıl üst üste unvanını koruyanBaşpehlivan altın kemerin ebedi olarak sahibi olur. Şampiyon pehlivan turnuva sonunda Elmalı’da şehir turu atarak ziyaretçileri selamlar.

Bu haber 1225 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 17:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by