Sumitomo Rubber Ako
12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Eldivan kiraz kolonyası tescillendi

Çankırı’da Yeni Gün Eldivan belediyesi tarafından yapılan açıklamda, kirazıyla ünlü Çankırı’nın Eldivan ilçesinde üretilen Kiraz kolonyası, Türk Patent ve Marka Kurumunca tescillendi. Eldivan Belediyesi tarafından 9 ay önce Türk Patent ve Marka Kurumuna Kiraz Kolonyasının tesciline yönelik başvuru yapıldı. Başvuruyla ilgili müjdeli haberi Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı duyurdu. Başkan Lafcı açıklaması şöyle, “Eldivan’ımızın önemli […]
Çankırı Gündemi - 19 Ağustos 2020 09:42 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Eldivan belediyesi tarafından yapılan açıklamda, kirazıyla ünlü Çankırı’nın Eldivan ilçesinde üretilen Kiraz kolonyası, Türk Patent ve Marka Kurumunca tescillendi.

Eldivan Belediyesi tarafından 9 ay önce Türk Patent ve Marka Kurumuna Kiraz Kolonyasının tesciline yönelik başvuru yapıldı. Başvuruyla ilgili müjdeli haberi Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı duyurdu. Başkan Lafcı açıklaması şöyle, “Eldivan’ımızın önemli değerlerinden bir tanesi olan Eldivan Kirazı’nın dört mevsim on iki ay tanıtımını yapabilmek adına yaklaşık 9 ay önce yapmış olduğumuz kiraz kolonyası tescil başvurumuz Eldivan Kiraz Kolonyası adı altında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edilmiştir. İlçemize hayırlı uğurlu olsun. İsteyen vatandaşlarımız çok kısa süre sonra Belediyemizden temin etmeye başlayabilirler” ifadeleri kullanıldı.

Bu haber 561 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by