Sumitomo Rubber Ako
20° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Emir Karatekin’in ilk kez heykeli yapıldı

Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından Çankırı Fatihi Emir Karatekin’in siluetinden ilk kez heykel çalışması yapıldı. Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Emre Şen nezaretinde Yüksek Lisans öğrencisi Kadir Özçelik tarafından işlenen heykel çalışması, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye hediye edildi. Yapılan çalışmayı beğenen ve başarılı bulduğunu söyleyen  Rektör Prof. […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 12 Haziran 2021 14:15 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından Çankırı Fatihi Emir Karatekin’in siluetinden ilk kez heykel çalışması yapıldı.

Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Emre Şen nezaretinde Yüksek Lisans öğrencisi Kadir Özçelik tarafından işlenen heykel çalışması, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye hediye edildi.

Yapılan çalışmayı beğenen ve başarılı bulduğunu söyleyen  Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi, “ Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Bir millet sanattan ve sanatkârdan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. demiş. Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi bizim sanat ve sanatçıya verdiğimiz değerin yanında üniversitenin sanatçı ruhunu dışarıya çok iyi yansıtan bir fakülte. Birbirinden değerli hocaların ve öğrencilerin, ulusal ve uluslararası alanda katıldıkları sergi ve yarışmalarda bizi başarı ile temsil ediyorlar. Bu eserin bir başka önemi ise üniversiteye ismini veren Çankırı Fatihi Emir Karatekin’in siluetinden yapılan ilk gerçek heykel çalışması olması. Emeği geçen hocalara ve öğrencileri tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Bu haber 1550 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by