Sumitomo Rubber Ako
19° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş İlimizde Çeşitli Programlara Katıldı

Çankırı’da Yeni Gün Emniyet Genel Müdürü Mehmet AKTAŞ ilimize gelerek, çeşitli programlara katıldı. İlk olarak İlimiz Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezinde düzenlenen 59. Dönem Temel Özel Harekât Kursu’ndan 7 Komiser Yardımcısı, 136 Polis Memuru olmak üzere toplam 143 kursiyer için Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi’nde sertifika törenine katıldı. […]
Çankırı Gündemi - 30 Kasım 2019 14:50 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Emniyet Genel Müdürü Mehmet AKTAŞ ilimize gelerek, çeşitli programlara katıldı.

İlk olarak İlimiz Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezinde düzenlenen 59. Dönem Temel Özel Harekât Kursu’ndan 7 Komiser Yardımcısı, 136 Polis Memuru olmak üzere toplam 143 kursiyer için Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi’nde sertifika törenine katıldı.

Programda Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’a, Vali Hamdi Bilge Aktaş, Özel Harekat Başkanı Selami Türker, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, vatandaşlar ve görevli personeller katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda dönem birincisi Komiser Yardımcısı Gökhan Arslan kursiyerler adına bir konuşma yaptı ve yaş kütüğüne plaket çaktı.

Sertifika programı gerçekleşen protokol konuşmalarının ardından dereceye giren 5 öğrenciye sertifika takdimi ile sona erdi.

Düzenlenen programın ardından İl Emniyet Müdürlüğüne ziyarette bulunan Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Emniyet Müdürlüğü Şeref Defterini imzalayarak, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy’dan personel durumu, yapılan çalışmalar vb. konularda ayrıntılı bilgi aldı.

Daha sonra Libya İçişleri Bakanı Fathi Ali Bashaagha’nın da katıldığı, Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi’nde Libya Polis Teşkilatı Personeli’ne Yönelik düzenlenen 2. Dönem Temel Özel Harekât Eğitimi kapanış törenine geçildi. Eğitime katılan 46 Libya Polisinden dereceye giren kursiyerlere hediyelerin verilmesi ile program sona erdi.

Son olarak Vali Hamdi Bilge Aktaş’ı ziyaret eden Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra Valilik makamında Vali Hamdi Bilge Aktaş ile ilimiz hakkında genel görüşme yaptıktan sonra ilimizden ayrıldı.

Bu haber 1188 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by