Sumitomo Rubber Ako
Kapalı

Emniyet, uyuşturucuya savaş açtı

Son günlerde Çankırı’da artış gösteren uyuşturucu üretimi ve tüketiminin önüne geçmek için Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü çeşitli bilgilendirme faaliyetleri ve operasyonlar düzenlemeye devam ediyor. Çankırı’da Yeni Gün Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 27 Ekim 2022 16:45 A A

Son günlerde Çankırı’da artış gösteren uyuşturucu üretimi ve tüketiminin önüne geçmek için Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü çeşitli bilgilendirme faaliyetleri ve operasyonlar düzenlemeye devam ediyor.

Çankırı’da Yeni Gün

Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile Çankırı’da etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve KOM Şube Müdürlüğümne uyuşturucu ve uyarıcı madde satan, satışa arz eden, kullanan şahıslara ve kaçakçılık suçların işleyen işyerlerine yönelik yapılan sokak çalışmaları yapılıyor.

26,82 gr SKUNK ele geçirildi

İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan uygulamada bir araç içerisinde B.D. ve F.M.Y. isimli şahıslardan 26,82 gr SKUNK uyuşturucu maddesi ele geçirildi. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce B.D. ve F.M.Y. isimli şahıslara “TCK-191” suçundan (Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak) tahkikat yapıldı.

798 Sentetik Ecza Hapı ele geçirildi

Emniyet Müdürlüğünce yapılan uygulamada bir araç  içerisinde E.B. ve A.Y isimli şahıslardan 798 adet Sentetik Ecza Hapı ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce E.B. ve A.Y. isimli şahıslara “TCK-188” suçundan ( Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) tahkikat yapılmış, şahıslar adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

24 adet Sentetik Ecza Hapı ele geçirildi

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan uygulamada İ.H. ve E.D. isimli şahısların üzerinden 24 adet Sentetik Ecza Hapı ele geçirilmiştir.  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce İ.H  ve E.D. isimli şahıslara “TCK-191” suçundan (Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak) tahkikat yapıldı.

NEFES-2 operasyonuyla 3 şahısa işlem yapıldı

NEFES-2 operasyonu kapsamında M.A, Ö.F.G, E.A isimli şahısların ikamet ve işyerlerinde yapılan aramada 2 adet Makaron doldurma makinası, 14300 adet Bandrolsüz Makaron,  2035 adet kıyılmış tütün ile doldurulmuş Makaron, 3500 gr kıyılmış tütün ele geçirildi.  M.A, Ö.F.G, E.A isimli şahıslara 5607 SKM (Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu) ve 4733 SKM (Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kanunu) suçlarından adli ve idari işlem yapıldı.

Gençler bilgilendirildi

Narko Gençlik Projesi kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla Çankırı Karatekin Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğrencilerine yönelik 100 öğrenciye Madde Bağımlılığı ve UYUMA Projesi kapsamında bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirildi.

Muhabir: Şeyma Nur Duran

Bu haber 810 kez okundu.
Bölgesel - 16:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by