Sumitomo Rubber Ako
17° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Emniyet’ten ‘korona’ tedbiri

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şehrin girişlerinde bulunan uygulama noktalarında ateş ölçer ile kontroller başladı. Çankırı’da Yeni Gün Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şehrin girişlerinde bulunan uygulama noktalarında ateş ölçer ile kontroller başladı. Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve ülkemizde de görülen koronavirüsüne karşı tedbirler devam ediyor. Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından polis uygulama […]
Çankırı Gündemi - 31 Mart 2020 11:41 A A

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şehrin girişlerinde bulunan uygulama noktalarında ateş ölçer ile kontroller başladı.

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şehrin girişlerinde bulunan uygulama noktalarında ateş ölçer ile kontroller başladı.

Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve ülkemizde de görülen koronavirüsüne karşı tedbirler devam ediyor.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından polis uygulama noktalarında koronavirüs tedbirleri kapsamında, kentin giriş ve çıkışındaki polis uygulama noktalarında şehirlerarası otobüsler, toplu taşıma araçları ve özel araçlardaki vatandaşların ateşlerini ölçtü.

Ateşi 38 derecenin üzerinde çıkan vatandaşlar, iletişim bilgileri alınarak takiplerini sağlayıp hastanelere yönlendiriyor.

Çankırı’nın girişinde bulunan Polis kontrol noktasında vatandaşlar Emniyet Müdürlüğü önündeki yola yönlendiriliyor ve orada AFAD ekipleri tarafından vatandaşların ateşleri ölçülüyor ve vatandaşlara ‘evde kalın’ çağrısı yapılıyor.

Polis ekipleri ateş ölçüm işleminin yanı sıra rutin kontrollerini ve 65 yaş üstü vatandaşlar için uygulanan sokağa çıkma yasağının takibini yapıyor.

Uygulama noktasında görev alan emniyet güçleri, gece gündüz demeden 24 saat esasına dayalı olarak şehre giriş yapmak isteyen tüm araçları durdurarak ateş ölçer ile araçtaki tüm yolcuların kontrolünü sağlıyor. Şu ana kadar herhangi bir olumsuz duruma rastlanılmadığının öğrenildiği kontrollerde, salgın hastalıkla mücadele kapsamında il girişlerinde bulunan Emniyet Müdürlüğüne bağlı uygulama noktalarında kontrol faaliyetlerinin devam edeceği öğrenildi.

Bu haber 1283 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by