Sumitomo Rubber Ako
12° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Emniyetten Kumar Operasyonu

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü 155 polis ihbar hattına yapılan ihbar üzerine Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü  polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla Çankırı/Merkez Cumhuriyet Mahallesinde bulunan bir eve operasyon yapıldı. Kumar oynadığı ve oynattığı belirlenen kişiler hakkında tahkikat başlatıldı. Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Muhabere […]
Çankırı Gündemi - 21 Temmuz 2020 09:38 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü 155 polis ihbar hattına yapılan ihbar üzerine Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü  polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla Çankırı/Merkez Cumhuriyet Mahallesinde bulunan bir eve operasyon yapıldı. Kumar oynadığı ve oynattığı belirlenen kişiler hakkında tahkikat başlatıldı.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü 155 polis ihbar hattına değişik tarihlerde gelen Çankırı Cumhuriyet Mahallesi Zeki Ömer Defne Sokak Hasan Kıvrak Apartmanı No:4/6 Merkez Çankırı sayılı adreste kumar oyunu oynandığı ve kumar oynanan yerin illegal oyun salonu olarak kullanıldığı yönündeki ihbarları üzerine;

08.07.2020 günü saat 14:00 sıralarında ilimiz Cumhuriyet Mahallesi Zeki Ömer Defne Sokak Hasan Kıvrak Apartmanı No:4/6 Merkez Çankırı adresine gidilmiş, kapı usulüne uygun olarak çalınmış, kapıyı açan S.K. isimli şahıs, bu adresin dernek ya da kıraathane olduğunu fakat herhangi bir belgelerinin olmadığını müracaat aşamasında olduğunu, içeri girip kontrol yapabileceğimizi, kendisinin de çalışan olduğunu, içeride başkaca herhangi bir şahsın bulunmadığını beyan etmiş, davet üzeri içeri girildiğinde yuvarlak oyun masaları ve üzerinde okey/iskambil kağıtlarının olduğu, 3 farklı odada bölme şeklinde oyun masalarının olduğu görülmüştür.   

Şahsın şüpheli tavırları, içeride bulunan oyun masası ve oyun takımları birlikte değerlendirildiğinde; bahse konu Cumhuriyet Mahallesi Zeki Ömer DEFNE Sokak Hasan KIVRAK Apartmanı No:4/6 Merkez Çankırı adresinde Kumar oynamak ve oynatmak işleminin gerçekleşiyor olabileceği değerlendirilmiş, konu Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bildirilmiş, bahse konu adresle ilgili suç unsurlarının ele geçirilmesi amacıyla arama talebinde bulunulmuş, yapılan aramada kumar oynandığı yönünden materyallere ulaşılmış ve arama kararına istinaden el konulmuştur.

Cumhuriyet Mahallesi Zeki Ömer Defne Sokak Hasan Kıvrak Apartmanı No:4/6 Merkez Çankırı sayılı ikamet sahibi Z.K. ikameti kiralayan C.Ö. ve temizlik garson işleri yaptığı beyan edilen S.K. hakkında Kumara Oynaması için Yer ve İmkan Sağlanması suçundan Y.Ş.N.C. Polis Merkezi Amirliğinin 2020/964 suç numarası ile adli tahkikat başlatılmıştır.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğinin devamı amacıyla, Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalara devam edilecektir” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 986 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by