Sumitomo Rubber Ako
11° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

“En büyük engel sevgisizliktir”

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk’ün Engelliler Haftası hakkında basın açıklaması yaptı. Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “İçinde bulunduğumuz 10-16 Mayıs haftası Engelliler Haftası olarak anılmaktadır. Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve hayatlarını kolaylaştırıcı önlemler almak, insanlık görevi olduğu gibi vazgeçilmez toplumsal sorumluluğumuzdur. Engelli olmanın bir kusur […]
Çankırı'da Yeni Gün - Burak Kaya - Çankırı Gündemi - 11 Mayıs 2021 13:39 A A

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk’ün Engelliler Haftası hakkında basın açıklaması yaptı.

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “İçinde bulunduğumuz 10-16 Mayıs haftası Engelliler Haftası olarak anılmaktadır.

Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve hayatlarını kolaylaştırıcı önlemler almak, insanlık görevi olduğu gibi vazgeçilmez toplumsal sorumluluğumuzdur.

Engelli olmanın bir kusur olmadığı ve hepimizin engelli olma potansiyeli taşıdığımızı düşünerek, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına duyarlı olmak, ihtiyaç ve taleplerini karşılamak ve onların günlük yaşam içinde rahatlıkla yerlerini alabilmelerini sağlamak, gereken ilgi ve desteği göstererek kendilerine değer verdiğimizi ve her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirmek her yurttaşımızın adeta bir vatandaşlık görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Ilgaz’ımızdaki engelli vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm dünyadaki engellilere, huzur, mutluluk ve esenlikler diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Unutmayalım ki en büyük engel sevgisizliktir.”dedi.

Bu haber 566 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 13:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by