Sumitomo Rubber Ako
31° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Engelsiz lezzetler ödüllerini aldı

Çankırı’da Yeni Gün Eldivan Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ile Çankırı Profesyonel  Aşçılar Derneği’nin ortak düzenlediği “Engelsiz Lezzetler Waffle Yarışması” geçtiğimiz Pazartesi günü Yunus AVM’de yapıldı. Saat 18.00’de başlayan yarışmaya, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, siyasi parti il başkanları, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. […]
Çankırı Gündemi - 12 Şubat 2020 10:41 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Eldivan Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ile Çankırı Profesyonel  Aşçılar Derneği’nin ortak düzenlediği “Engelsiz Lezzetler Waffle Yarışması” geçtiğimiz Pazartesi günü Yunus AVM’de yapıldı.

Saat 18.00’de başlayan yarışmaya, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, siyasi parti il başkanları, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Çankırı Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Hayrettin Karaoğlu programın açılışında yaptığı konuşmasında, “Çankırı Profesyonel Aşçılar Derneği olarak kurulduğumuz gün itibari ile yerli ürün, yerli üretim, yerli tohumculuk, yerli üretime destek amacıyla çıktığımız bu yolda Çankırımız için üzerimize düşen ne varsa yapmaktayız ve yapmaya devam edeceğiz. Bugün burada küçük bedenlerde büyük yüreklere sahip kardeşlerimiz ile farkındalık yaratmak amacıyla toplanmış bulunmaktayız. Bu tür farkındalık çalışmaları ile özel gereksinimli kardeşlerimiz ile bir arada olmaya devam edeceğiz.

Etkinliğimizin gerçekleştirilmesine olanak sağlayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım’a, Emre Yılmaz’a, katkılarından dolayı Ünal Delil ve Bahattin Ünal’a, katılımlarınızdan dolayı siz değerli katılımcılarımıza teşekkürü borç bilir hayırlı akşamlar dilerim.” dedi.

Karaoğlu’nun konuşmasının ardından, yarışmacılar yerlerini aldı ve yarışma başladı. Aşçıların kontrolünde engelli çocuklar büyük heyecanla Waffle yapmaya başladılar. Tüm yarışmacılar Waffle’larını tamamladıktan sonra madalyalarını aldı. AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve Vali Yardımcısı Şahin Bayhan engelli çocuklara madalyalarını verdi. Yarışmanın sonunda Çankırı Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Hayrettin Karaoğlu, Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım’a plaket verdi. Fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

Program sonrasında Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım ile “Engelsiz Lezzetler Waffle Yarışması” hakkında yaptığımız röportajda, “Kuruluşlarımızda biz sivil toplum örgütleriye bazı etkinlikler yapıyoruz. Bu etkinliklerimizde sıklıkla oluyor. Kurum noktasında yapmış olduğumuz etkinliklerle sivil topum kuruluşları ile yaptığımız etkinlikler arasında fark var. Sivil toplum örgütleri bu işin halk ayağı olduğu için çocuklarımızın daha çok sosyalleşmeleri noktasında olumlu etkileri oluyor. Sakinlerimizin daha iç içe toplumsal hayata katılımları konusundaki farklılıklarından bir tanesi de bu gün burada Çankırı Profesyonel Aşçılar Derneği ki daha önce biliyorsunuz Antalya’da da Çankırı ilimizi yöresel yemeklerde temsil ettiler ve ilk 3 içerisinde yer aldılar.

Dernek olarak bu yarışma hakkında teklifleri olduğunda bizde olumlu karşıladık ve kabul ettik. Bu günde burada Eldivan’daki çocuklarımızla yarışma üslubu içerisinde biraz daha onları sosyal hayata topluma hazırlama amaçlı bir etkinliğimiz oldu. Bu Waffle Yarışmamız inşallah bunun devamı da diğer çocuklarımızda gelecek mutlaka ben burada katılımcı çocuklarımıza ve aşçı abilerine ablalarına ve yarışmaya katılan tüm misafirlere kurumum ve kuruluşum adına engellilerimiz adına teşekkür ediyorum. Güzel bir yarışma oldu. Burada önemli olan engelli çocuklarımıza topluma kaynaştırmak ve farkındalık oluşturmak. Çocuklarımızın becerilerini geliştirmek özgüvenlerini artırmak halkla kaynaştırmak amacımız. Mutluluklarını gördünüz imkan verildiğinde birşeyleri yapabildiklerine birlikte şahit olduk.” dedi.

Bu haber 1040 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by