Sumitomo Rubber Ako
16° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Esen, “Halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz”

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, pandemi sürecinde belediye tarafından yapılanları gazetemize anlattı. Başkan Esen sağlık alanında alınan ciddi önlemlerin destekçisi olduklarını ifade ederek, “Çankırı Belediyesi olarak bu süreçte sağlık alanında alınan ciddi önlemlerin destekçisi olduk. Camilerimiz, cadde ve sokaklarımız, park ve bahçeler, mezbaha, halk otobüslerimiz, kamu binaları ve elbette vatandaşlarımızın en […]
Çankırı Gündemi - 16 Haziran 2020 09:56 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, pandemi sürecinde belediye tarafından yapılanları gazetemize anlattı.

Başkan Esen sağlık alanında alınan ciddi önlemlerin destekçisi olduklarını ifade ederek, “Çankırı Belediyesi olarak bu süreçte sağlık alanında alınan ciddi önlemlerin destekçisi olduk. Camilerimiz, cadde ve sokaklarımız, park ve bahçeler, mezbaha, halk otobüslerimiz, kamu binaları ve elbette vatandaşlarımızın en çok uğradığı belediye binamız sürekli dezenfekte edildi. Bu sürecin iyi işlemesi için dört ayrı ekip oluşturduk. Ekiplerimiz dezenfekte çalışmalarına dört farklı koldan devam etmektedir” şeklinde konuştu.

Bu süreçte esnaf ve halkın yanında olmaya gayret ettiklerini belirten Belediye Başkanı Esen, “Bu sıkıntılı süreçte esnafımızın ve halkımızın da yanında olmaya gayret gösterdik. Belediye meclis kararı ile su ödemelerini üç ay süre ile erteledik. Belediyemizin kiracısı durumunda bulunan ve salgın hastalıktan etkilenerek ödeme güçlüğü çeken kiracılarımızın ödemelerini de yine üç aylığına öteledik” dedi.

Toplamda 315 bin maske dağıtıldığını dile getiren İsmail Hakkı Esen, “Başta temin etmekte zorluk çektiğimiz ve daha sonra üretimine başladığımız toplam 315 bin maskeyi halkımıza dağıttık. Bu maskelerin 200 bin adedini belediye üretim atölyemizde çalışanlarımız tarafından dikildi. Dikilen maskeler, pazar yerlerimiz başta olmak üzere belediye hizmet binamızda vatandaşlarımıza dağıtıldı. Bu süreçte muhtarlarımız ile iş birliği halinde olarak talep eden tüm vatandaşlarımıza zabıta ekiplerimiz aracılığı ile maskeler ulaştırıldı” ifadelerine yer verdi.

Başkan Esen, halen personelin ve hizmet almak için belediyeye gelen vatandaşların maske teminine devam ettiklerini söyledi.

11 Mayıs itibarıyla normalleşme sürecinde işyerlerini açan kuaför, güzellik salonu ve berberlere hijyen seti dağıttıklarına vurgu yapan Başkan Esen, “Her zaman olduğu gibi bu zorlu süreçte de halkımızın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Sizlerin destek ve gayretleri ile bu süreci bir an evvel atlatacağımıza inancım tamdır” diyerek sözlerine son verdi.

Bu haber 1923 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by