Sumitomo Rubber Ako
16° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Esentepe karantinaya alındı

Esentepe Mahallesi İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 14 gün süresince karantina altına alındı. Çankırı’da Yeni Gün Çankırı’nın Esentepe Mahallesi İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 14 gün süresince karantina altına alındı. Çankırı Valiliği tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, “Çin’in Vuhan kentinden yayılarak tüm Dünya’yı etkisi alan Koronavirüs (Covid-19) salgını ülkemizi de tehdit etmeye devam […]
Çankırı Gündemi - 6 Mayıs 2020 11:52 A A

Esentepe Mahallesi İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 14 gün süresince karantina altına alındı.

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’nın Esentepe Mahallesi İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 14 gün süresince karantina altına alındı.

Çankırı Valiliği tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, “Çin’in Vuhan kentinden yayılarak tüm Dünya’yı etkisi alan Koronavirüs (Covid-19) salgını ülkemizi de tehdit etmeye devam etmektedir.

Bu hastalığın yayılmasının önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınması amacıyla 04.05.2020 tarihinde Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ başkanlığında olağanüstü toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 salgınının ilimizde yayılmasını engellemeye yönelik tedbirler kapsamında aşağıdaki kararı almayı uygun görmüştür:

“İlimiz Esentepe Mahallesinde Koronavirüs (Covid-19) pozitif vakalarının yoğunlaşması nedeniyle halk sağlığının korunması ve salgının kontrol altına alınması amacıyla Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. Maddeleri kapsamında 04.05.2020 tarihi, saat 24.00’ten itibaren Esentepe Mahallesinin giriş ve çıkışlarının kapatılarak, 14 gün süre ile karantina altına alınmasına, istisnai durumlar dışında sokağa çıkılmamasına, gerekli tüm tedbirlerin alınarak uygulanmasına” karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 770 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by