Sumitomo Rubber Ako
-8° Açık
  • EURO
  • DOLAR

EVDE KALMADIK

Çankırı’da Yeni Gün Yurt genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni tedbir genelgesi yayınlanmıştı. Çankırı Valiliği tarafından yurt genelinde yeni koronavirüs tedbirleri münasebeti ile Çankırı’da yeni Covid-19 tedbirlerini ve şartlarını duyurmuştu. Çankırılı vatandaşlar yeni koronavirüs tedbirlerinin ilk gününden verilen süreyi son dakikasına kadar kullandı. Alışveriş yerlerinin kapılarında yoğun kuyruklar oluştu. Yaş kısıtlaması olan vatandaşlar yasak yokmuş gibi […]
Çankırı Gündemi - 23 Kasım 2020 09:35 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Yurt genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni tedbir genelgesi yayınlanmıştı.

Çankırı Valiliği tarafından yurt genelinde yeni koronavirüs tedbirleri münasebeti ile Çankırı’da yeni Covid-19 tedbirlerini ve şartlarını duyurmuştu.

Çankırılı vatandaşlar yeni koronavirüs tedbirlerinin ilk gününden verilen süreyi son dakikasına kadar kullandı.

Alışveriş yerlerinin kapılarında yoğun kuyruklar oluştu. Yaş kısıtlaması olan vatandaşlar yasak yokmuş gibi hafta sonu Çankırı çarşısında yürüyüş yapıyor.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz koronavirüs tedbirleri hakkında yapmış olduğu denetimlerde Çankırılılara sürekli olarak maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulamıştı.

Çankırılı esnaf ve vatandaşlar maske kurallarına uysada yasakların başladığı ilk günde kuralları tam olarak yerine getirmedi.

Bazı vatandaşlar sokağa çıkma yasağının dışındaki saatleri sonuna kadar kullanarak kendilerini yasaklara uymuş gibi gösteriyor. Dışarıda zorunluluk haricinde durulan her dakikanın zararı büyük ölçüde görülüyor.

Yeni koronavirüs tedbirlerine geçiş sürecinin yavaş olması Çankırı’da toplum sağlığını tehdit ediyor. Yeni tedbirlerin en büyük bahanesi ise vatandaşlar tarafından yanlış anlaşılması olarak gösteriliyor.

Yeni tedbirler gelmeden önce de bütün Çankırılıları uyaran Vali Ayaz “misafirliğe gitmeyin, daha az sosyalleşin hafta sonu zorunda kalmadıkça dışarı çıkmayın” gibi öneride bulunmuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yeni kısıtlamalar ile ilgili yaptığı açıklamada, “Sevgili Gençler. 13.00-16.00 arası evde kalmak yerine, çıkmayı tercih etmişseniz, kurallara eskisiyle kıyaslanmayacak kadar çok dikkat edin. Dışarıda 3 saat yerine, daha az zaman geçirirseniz bu hepimiz için daha iyi. (Gençler mesajı aldı. Biz yine de telefon edip, hatırlatalım.)” ifadelerini kullandı.

Bu haber 434 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by