Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Eylül Ayı’nda Çankırı’da 295 ev satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı 2021 yılı Eylül ayı Konut Satış İstatistikleri haber bültenini açıkladı. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından verilen bilgiye göre; Çankırı’da 295 konut satıldı. Eylül ayında Çankırı genelinde konut satışları 295 adet olarak açıklandı. Konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre %34,1 oranında arttığı görüldü. Eylül ayında Çankırı, konut satış sayısı bakımından […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 13 Ekim 2021 14:33 A A

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı 2021 yılı Eylül ayı Konut Satış İstatistikleri haber bültenini açıkladı. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından verilen bilgiye göre; Çankırı’da 295 konut satıldı.

Eylül ayında Çankırı genelinde konut satışları 295 adet olarak açıklandı. Konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre %34,1 oranında arttığı görüldü. Eylül ayında Çankırı, konut satış sayısı bakımından 68. il oldu.

Eylül ayında Çankırı genelinde ipotekli konut satışları 50 adet olarak açıklandı. İpotekli konut satışlarının geçen yılın aynı ayına göre %33,3 azaldığı görüldü. İpotekli satılan konutların toplam konut satışları içindeki payı %16,9 olarak gerçekleşti. İpotekli satılan konutların 9 tanesi ilk defa satılan konutlardan oluşurken 41 tanesinin ikinci el satış olduğu görüldü.

Diğer konut satışları ise bir önceki yılın aynı ayına göre %69,0 artarak 245 adet oldu. Eylül ayında diğer satışların toplam konut satışları içindeki payı %83,1 olarak hesaplandı.

Çankırı’da 108 konut ilk defa satılırken ikinci el konut satışında 187 konut el değiştirdi

Çankırı genelinde ilk defa satılan konut sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre %92,9 oranında artarak 108 adet oldu. İlk kez satılan konutların toplam konut satışları içindeki payı %36,6 olarak açıklandı.

Çankırı genelinde ikinci el konut satışları ise 187 adet oldu. Çankırı’daki toplam konut satışları içinde ikinci el satışların payı %63,4 olarak hesaplandı.

Kastamonu’da Eylül ayında 668 konut satıldı

Eylül ayında Kastamonu genelinde 668 adet konut satıldı. Konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre %6,4 oranında arttığı görüldü. Eylül ayında Kastamonu, konut satış sayısı bakımından 44. il oldu.

Kastamonu’da ipotekli konut satışları 112 adet olarak gerçekleşirken diğer satış türleri sonucu 556 konut el değiştirdi

Eylül ayında Kastamonu genelinde ipotekli konut satışları 112 adet olarak açıklandı. İpotekli konut satışlarının önceki yılın aynı ayına göre %27,7 azaldığı görüldü. İpotekli satılan konutların toplam konut satışları içinde payı %16,8 olarak gerçekleşti. İpotekli satılan konutların 49 tanesi ilk defa satılan konutlardan oluşurken 63 tanesinin ise ikinci el satış olduğu görüldü.

Diğer konut satışları ise bir önceki yılın aynı ayına göre %17,5 oranında artarak 556 adet oldu. Eylül ayında diğer satışların toplam konut satışları içindeki payı %83,2 olarak hesaplandı.

Kastamonu genelinde ilk defa satılan konut sayısı önceki yılın aynı ayına göre %19,6 oranında artarak 311 adet oldu. İlk kez satılan konutların toplam konut satışları içindeki payı %46,6 olarak açıklandı.

Kastamonu genelinde ikinci el konut satışları da bir önceki yılın aynı ayına göre %3,0 azalarak 357 adet olarak gerçekleşti. Toplam konut satışları içinde ikinci el satışların payı %53,4 olarak açıklandı.

Sinop’ta Eylül ayında 352 konut satıldı

Eylül ayında Sinop genelinde konut satışları 352 adet olarak açıklandı. Konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre %17,7 oranında arttığı görüldü. Eylül ayında Sinop, konut satış sayısı bakımından 63. il oldu.         

Eylül ayında Sinop genelinde ipotekli konut satışları 70 adet olarak açıklandı. İpotekli olarak satılan konut sayısının önceki yılın aynı ayına göre %5,4 azaldığı görüldü. İpotekli satılan konutların toplam konut satışları içindeki payı %19,9 olarak gerçekleşti. İpotekli satılan konutların 3 tanesi ilk defa satılan konutlardan oluşurken 67 tanesinin de ikinci el satış olduğu görüldü.

Diğer konut satışları ise bir önceki yılın aynı ayına göre %25,3 oranında artarak 282 adet oldu. Eylül ayında diğer satışların toplam konut satışları içindeki payı %80,1 olarak hesaplandı.Sinop’ta 29 konut ilk defa satılırken ikinci el konut satışında 323 konut el değiştirdi

Sinop genelinde ilk defa satılan konut sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre %75,2 oranında azalarak 29 adet oldu. İlk kez satılan konutların toplam konut satışları içindeki payı %8,2 olarak açıklandı.

Sinop genelinde ikinci el konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %77,5 artarak 323 adet oldu. Sinop’taki toplam konut satışları içinde ikinci el satışların payı %91,8 oldu.

Bu haber 119 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by