Sumitomo Rubber Ako
19° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Film ve Dizi Yapım Süreci Konferansı Gerçekleştirildi

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Karatekin Üniversitesi Öndeyiş Sahne Sanatları Topluluğu ile Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü tarafından düzenlenen ve Çiğdem Bozali ile Oğuzhan Bozali’nin konuşmacı olduğu program Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Sinema ve televizyon dünyasına, Omuz Omuza televizyon dizisi ile başladıktan sonra Yaprak Dökümü, İffet, Firuze, Kaçak, Son Mektup, Gülperi ve Hercai […]
Çankırı Gündemi - 19 Aralık 2019 09:40 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Karatekin Üniversitesi Öndeyiş Sahne Sanatları Topluluğu ile Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü tarafından düzenlenen ve Çiğdem Bozali ile Oğuzhan Bozali’nin konuşmacı olduğu program Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Sinema ve televizyon dünyasına, Omuz Omuza televizyon dizisi ile başladıktan sonra Yaprak Dökümü, İffet, Firuze, Kaçak, Son Mektup, Gülperi ve Hercai gibi film ve dizilerde yönetmen yardımcılığı ile ikinci yönetmenlik görevlerini üstlenen Çiğdem Bozali, dizi yapım sürecinin sinema filmi yapımına nazaran oldukça zor bir süreç olduğunu belirterek seyircinin karşısına çıkan her unsurun bir plan dahilinde hazırlandığını söyledi. Bozali, Türkiye’de şu anda yapılmakta olan sinema filmlerinin oldukça başarılı olduğunu ifade ederek 20 Aralık’ta vizyona girecek “Kader Postası” filmi ile ilgili de öğrencileri bilgilendirdi.

Los Angeles’ta gerçekleştirilen 15. Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde en iyi yabancı film ödülüne layık görülen “Kader Postası”nın dünya prömiyerinin İstanbul Film Festivali’nde, uluslararası prömiyerinin Los Angeles’ta gerçekleştiğini ifade eden Çiğdem Bozali, bu başarının Türk sinema ve sinemacısının başarısı olduğunun altını çizdi. Çiğdem Bozali ile birlikte konferansta yer alan Oğuzhan Bozali ise kostüm tasarımının bir yapımın makyajı olduğunu belirterek Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin bir filmin mutfağında her aşamada kendilerine yer bulabileceğini söyledi. Konferans soru cevap kısmı ile tamamlandı.

Bu haber 2049 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by