Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Fişek Ali Konağı, 10 yıl ÇAKÜ’nün

İl Genel Meclisi Mayıs ayı birleşimlerinin 2.’sini dün gerçekleştirdi. İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık başkanlığında dün gerçekleştirilen birleşime tüm meclis üyeleri katıldı. Meclis üyeleri tarafından 4 önergenin verildiği dünkü birleşimde ilk olarak Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait İlimiz Çerkeş ilçesi İstasyon mahallesi Ankara caddesi 8 ada, 10 parselde kayıtlı 324,45 m² yüzölçümlü tarihi ve […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 10 Mayıs 2022 18:18 A A

İl Genel Meclisi Mayıs ayı birleşimlerinin 2.’sini dün gerçekleştirdi. İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık başkanlığında dün gerçekleştirilen birleşime tüm meclis üyeleri katıldı.

Meclis üyeleri tarafından 4 önergenin verildiği dünkü birleşimde ilk olarak Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait İlimiz Çerkeş ilçesi İstasyon mahallesi Ankara caddesi 8 ada, 10 parselde kayıtlı 324,45 m² yüzölçümlü tarihi ve mimari özellik taşıyan iki katlı ahşap Fişek Ali Konağı’nın Çerkeş Belediyesi adına yapılan tahsisinin kaldırılarak 10 yıl süre ile Çankırı Karatekin Üniversitesine tahsis edilmesine ve hazırlanacak protokolün imzalanması konusunda İl Özel idaresi Genel Sekterine yetki verilmesi konusu ele alındı. Konu hakkında yapılan kısa bilgilendirmede; ilçede eğitim ve öğretime başlayacak olan Çerkeş MYO için sosyal ve kültürel amaçlı kullanılacak olan konağın, öğrencilere katkı sağlayacağı dile getirildi. Çerkeş MYO’nun bu sene öğrenci alacağı da dile getirildi. Konu hakkında yapılan bilgilendirme sonrasında gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. Maddesinde ise; Eldivan İlçesi Kaymakamlık lojmanı bakım ve onarımının yapılabilmesi için 2022 Mali yılı Bütçesinin Vali, Vali Yrd. Kaymakam Lojmanı Onarım harcama kaleminde bulunan 15.000,00-TL ödeneğin 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 10. Maddesinin (b) bendi gereğince alınarak Eldivan Kaymakam Lojmanı Onarımı harcama kalemine aktarılması ve ilçeye gönderilmesi konusu ele alındı ve gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. Maddesinde ise İlimiz genelinde İl Özel İdaresi bütçesinden ve Genel İdareden ayrılan ödenekler ile Şabanözü ilçesinde yapılan Sağlık Yatırımları ve ihtiyaçların yerinde tespit edilerek meclisimize bilgi verilmesi konusunun incelenip değerlendirilmek üzere; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 16. maddesi ile İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 20. maddesi gereğince; Çevre ve Sağlık Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 4. Maddesinde ise; İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği bütçelerinden Şabanözü ilçesinde yapılan çalışmalar ve ödeneklerin incelenerek meclise bilgi verilmesi konusunun incelenip değerlendirilmek üzere; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 16. maddesi ile İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 20. maddesi gereğince İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 5. Maddesinde ise; İlimiz genelinde İl Özel İdaresi bütçesinden ve Genel İdareden ayrılan ödenekler ile Şabanözü ilçesinde yapılan Milli Eğitim Yatırımları ve ihtiyaçların yerinde tespit edilerek meclisimize bilgi verilmesi konusunun incelenip değerlendirilmek üzere; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 16. maddesi ile İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 20. maddesi gereğince; Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin son maddesinde ise; İlimiz genelinde İl Özel İdaresi bütçesinden ve Genel İdareden ayrılan ödenekler ile Şabanözü ilçesinde yapılan Tarım ve Hayvancılık ilgili yatırımları ile ihtiyaçların yerinde tespit edilerek meclisimize bilgi verilmesi konusunun incelenip değerlendirilmek üzere; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 16. maddesi ile İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 20. maddesi gereğince; Tarım ve Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

Bu haber 361 kez okundu.
Bölgesel - 18:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by