Sumitomo Rubber Ako
Kapalı

“Futbolun sahnesi sahadır”

Çankırı’da Yeni Gün Türkiye Masterler Veteranlar Futbol Liginde; üçüncü hafta maçları oynandı. Çankırı’yı Batı Karadeniz Bölgesi Beyaz Grupta temsil eden takımlardan Çankırı FK Masterler ile Çankırı Belediyesi Veteranlar 12 Kasım 2022 Cumartesi günü  Çankırı Atatürk Stadyumunda karşı karşıya geldiler. Saat 14:00 de başlayan müsabaka 0-0 beraberlikle sonuçlandı. Müsabakayla ilgili yapılan hakem ataması Çankırı FK Masterler […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 15 Kasım 2022 18:00 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Türkiye Masterler Veteranlar Futbol Liginde; üçüncü hafta maçları oynandı. Çankırı’yı Batı Karadeniz Bölgesi Beyaz Grupta temsil eden takımlardan Çankırı FK Masterler ile Çankırı Belediyesi Veteranlar 12 Kasım 2022 Cumartesi günü  Çankırı Atatürk Stadyumunda karşı karşıya geldiler. Saat 14:00 de başlayan müsabaka 0-0 beraberlikle sonuçlandı. Müsabakayla ilgili yapılan hakem ataması Çankırı FK Masterler takımından tepki topladı.

Karşılaşmada ilk onbirler şu şekilde oluştu:

Çankırı FK Yamanca Asansör Masterler

Kalede Cemil Gökce, Halil Koçak, Murat Uçar, Yakup Eskimez, Satılmış Durmaz, Ali Bayır, Mehmet Silahsız, Ümit Erdem, Ömer Kumru, Hüseyin Sevimli, Musa Atılkan.

Ekrem Şahin, Hasan Düzbasan, Harun Kılıç, İbrahim Uyar, Arif Metin, Mustafa Güngör, Fatih Onur, Hakan Baran, İbrahim Pehlivan, Güner Ericekli, Murat Tan Hakan Yavuz, Burak Koç, Murat Hasbakır ise kulübede yer alan isimlerdi.

Çankırı Belediyesi Veteranlar

Mustafa Kaymak, Vahit Çocar, Mustafa Dokumacı, Mehmet Ersoy, Ömer Öztürk, Adem Maraş, Ramazan Koç, Mustafa Koçer, İsmail Çakmak, Emrah Şanlı, Ahmet Okçu

İsmail Bulut, Abdullah Karakaya, Mehmet Maden, Cihan Saka, Ahmet Ertunç, Davut Aksoy, Hüseyin Aldağ, Serkan Kayabaşı, Salih Çakır, Mustafa Karakaya, Doğan Albaroğlu ise yedek kulübesinde yer aldı.

Çankırı FK Masterlar takımı maçın genelinde rakibine oranla üstün bir oyun sergilerken, Musa Atılkan, Hüseyin Sevimli, Ümit Erdem, Ömer Kumru, Arif Metin ve Murat Uçar ile girdikleri net pozisyonlardan gol çıkartamadılar. İlk yarıda Mehmet Silahsız’ın kafa vuruşu direkten dönerken Çankırı Belediyesi duran toplarla etkili olmaya çalışmalarına karşılık net bir pozisyon üretemediler.

Maç sonunda iki takımın mücadelesinden çok bu maça yapılan hakem ataması konuşuldu. Maçı Belediye personeli Kerim Çataklı’nın idare etmesi Çankırı FK Masterlar takımı tarafından yoğun tepkiye yol açtı. Konuyla ilgili Maç sonunda bu atamanın etik olmadığı hakkında Çankırı Masterler oyuncuları ve yöneticilerinin itirazları olurken, söz konusu hakem atamasıyla ilgili sosyal medya ve bazı yerel basın organlarında “rezalet” başlıkları atıldı.

Çankırı FK Masterler adına yapılan açıklamada; “Çankırı FK Masterler; hiç bir kurum, kuruluş yada siyasi bir organa bağlı olmadan tamamen kendi olanaklarıyla kurulmuş bir futbol takımıdır. Amacı; imkânlar doğrultusunda Futbola katkıda bulunmak, bulunduğu Ligde ilimizi en güzel şekilde temsil etmektir. Spor ahlakına ve rakibe saygı kuralına uygun olmayan bu tarz davranışların ne futbola nede ilimize bir faydası olmadığı gibi bu zihniyet sahiplerinin  temsil ettikleri kurum ve kuruluşları zan altında bıraktıkları da aşikârdır. Futbolun sahnesi sahadır, ana karakterleride oyuncular olmalıdır. Bunun dışında hiçbir figüranın oyunu çirkinleştirmeye hakları yoktur. Biz saha içerisinde yeteneklerimiz ve mücadelemiz nispetince yenmeyi de yenilmeyi de doğal görüyoruz. Bunun dışında yapılan her müdahalenin müsebbipleri karşılığını gerekli mecralarda fazlasıyla alacaklardır.” İfadelerine yer verildi.

Batı Karadeniz Beyaz Grupta 3. hafta sonunda Çankırı temsilcisi iki takım da 4 puana sahip konumda.

Muhabir: İlhan Onay

Bu haber 555 kez okundu.
Bölgesel - 18:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by