Sumitomo Rubber Ako
12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Gözgeç, “Avrupa’da ses getiren takımımız var”

Çankırı’ da Yeni Gün 2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları öncesinde Çankırı’da kampa giren Türkiye ve İngiltere Milli Boks Takımları, antrenmanlarını sürdürüyor. Dün Orhan Saka Kapalı Spor Salonunda Türkiye ve İngiltere Milli Boks Takımları arasında 8 maçlık antrenman maçları yapıldı. Maçlara Türkiye Boks Federasyonu Eyüp Gözgeç ve Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak […]
Spor - 23 Eylül 2020 10:29 A A

Çankırı’ da Yeni Gün

2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları öncesinde Çankırı’da kampa giren Türkiye ve İngiltere Milli Boks Takımları, antrenmanlarını sürdürüyor.

Dün Orhan Saka Kapalı Spor Salonunda Türkiye ve İngiltere Milli Boks Takımları arasında 8 maçlık antrenman maçları yapıldı.

Maçlara Türkiye Boks Federasyonu Eyüp Gözgeç ve Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak katıldı.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Türkiye Boks Federasyonu Eyüp Gözgeç, “Çankırı’daki sporseverlere Spor il müdürümüze ve buradaki diğer spor hizmetlerinde çalışan çalışan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çünkü İngiliz’ler hem Dünyada boksta ve sporda ilerde olan ülkelerden biri. Çok güçlü takımları tercih ettiklerini biliyoruz. Türkiye’yi tercih etme sebepleri de şu anda dünyada ve Avrupa’da ses getiren iyi bir takımımız var. Dünyanın en genç takımı bizim takımımız 22 ve 23 yaşında birer tane sporcumuz var onun dışında altyapıdan gelen yıldızlardan gençlerden Dünya şampiyonluğunu Avrupa şampiyonu olan sporcularımız onlarında bizi tercih etmesinde etken.

Mart ayında Avrupa elemeleri yapıldı. Bir tane sporcumuz kaybetti. 12 sporcumuz kazandı. bizim oradaki sporcuların performansı gördüler biz takımlarımızın iyi oluşu ve ondan Türkiye’nin misafirperverliğiz takımı da burada kız takımı ve şu anda Trabzon’da kampta erkek takımı Çankırı’da burada kampta. Burada olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Ülkedeki durumumuzu koronavirüsündeki tedbirlerimizi hijyene nasıl dikkat ettiğimizi misafirperverliğimizi gösteriyoruz. Avrupa’da ve Dünyada kendimizi kanıtladık. Dış ülke takımlarının iyi olması dolayısıyla eskiden kamp teklif ederdik, davet ederdik. Şimdi onlar bize teklif ettiler. Dolayısıyla biz tercih edilen bir ülke durumundayız.

Bugün de milli maç gibi maç yapacaklar. Yarında Trabzon’a gidiyorum. Kız milli sporcularımızın maçı var. Hedefimiz Şubat’ta Mart’ta kaldığı yerden İngiltere’de veya Mayıs Haziran’da Dünya elemeleri. Bundan 4 veya 5 gün önce Cenevre’ye toplantıya gittim. Uluslararası komite ile toplantıdaydım. Oradaki maçları Türkiye’mize almak için görüşme yaptık. Fransa’da  Paris’te yapılacak ama biz onu Türkiye’ye alabilmek için görüşmeler yaptık. Olumlu sonuçlar için yazı bekliyoruz. Şu anda yazıların sonunda yine görüşmelerimiz devam edecek. Alabilirsek Türkiye’ye alamazsak eğer, yine dediğimiz gibi Şubat Mart ayında Londra’da Mayıs Haziran ayında da Dünya elemeleri Paris’te olacak. Virüs salgını devam etmezse program bizim hazırlanmış olduğumuz Tokyo Olimpiyatlarına hedefimizi bu görüşten başlatmış oluyoruz. Çankırı’dan bu başlangıcı vermiş oluyoruz” dedi.

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak kamp ve müsabakalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Yaptığı açıklamada Ak, “15 Eylül Salı tarihinden bu yana İngiltere ve Türkiye Milli Boks Takımı ile kamp yapmaktayız. Kamplarımız çok verimli bir şekilde İlimizde devam etmekte. Kaplar başlamadan önce boks federasyonu başkanımız Eyüp Gözgeç ile görüştük. Türkiye ve İngiltere Boks Milli Takımlarının Çankırı’da kamp yapmasını düşündüklerini söylediler. Bizde Çankırı olarak bunu yapabiliriz diyerek kabul ettim. Bunun üzerine arkadaşla gece harekete geçtik. Arkadaşlarımız burada boks ringlerini hazırlamaya başladılar. Diğer arkadaşlarımız da gelecek sporcu kafilelerimizi karşılamak için hazırlandı. Gece saat iki gibi sporcularımız Çankırı’ya indiler. Onları otellerine yeleştirdik. Sabahda biz buradaki ortamı kampa gelen sporcularımız için hazır hale getirdik.

Bu süreçte özverili bir şekilde Spor hizmetleri müdürümüz Ekrem bey yine şube müdürümüz Seyfettin bey ve boks Antrenörümüz Ahmet beye ve diğer tüm personellerime ben bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Şimdi bu kampın Çankırı’da olması aslında tesadüf değil. Bunun sebeplerinden bir tanesi Çankırı havası en temiz illerimizden birisi. Bu da spor için tercih sebebi. Artı burada sporcularımızın performansına katkı sağlayan bir tuz mağarası var. Bunuda iyi kullanmamız gerekiyor. Bizim bir yaren kültürümüz var. Bu kültürümüzde diğer kültürler arasında, biz bunları harmanlayıp orada etkinlik şekilde kullanabilirsek emin olun Çankırı bir sporcu kenti olmaya aday hale gelir. Bu kamplar belki Çankırı’mız için bir başlangıç. Bizim Ankara yolu üzerinde bir kamp eğitim merkezimiz var. Bu merkezimiz şu anda çok aktif bir şekilde kullanılamıyor. Buranın çevre düzenlemesini yapacağız ve bu işlemlerimizde bittiğinde oradaki kamp eğitim merkezinide aktif hale gelecek. Biz Çankırı’da çok daha etkin bir şekilde tüm kampları yapabileceğiz inşallah” dedi.

Bu haber 4118 kez okundu.
Spor - 10:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by