Sumitomo Rubber Ako
Kapalı

Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu “Vakti Kuşandı”

Çankırı’da Yeni Gün Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün “Her Vakit Yeni Bir İmkândır.” sloganıyla bu yıl başlattığı “Vakti Kuşanmak” projesi kapsamında Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin dinî, manevi, ahlâkî ve insanî gelişimlerine katkıda bulunmak, İslam’ın temel ibadetlerinden olan namazı anlatmak, namazın önemini kavratmak ve öğrencilere namaz bilinci kazandırmak amacıyla […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 12 Kasım 2022 16:56 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün “Her Vakit Yeni Bir İmkândır.” sloganıyla bu yıl başlattığı “Vakti Kuşanmak” projesi kapsamında Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin dinî, manevi, ahlâkî ve insanî gelişimlerine katkıda bulunmak, İslam’ın temel ibadetlerinden olan namazı anlatmak, namazın önemini kavratmak ve öğrencilere namaz bilinci kazandırmak amacıyla çalışmalarına başladı.

Erkek öğrenciler öğretmenleri rehberliğinde Bahçelievler Camiİ’ni ziyaret ettiler. Programda öğrenciler, İl Müftüsü Bürhan Keleş’in namaz konulu anlatımının ardından, ikindi namazını camide cemaatle kıldılar.

Daha sonra kız öğrenciler kadın öğretmenleri rehberliğinde programa dahil oldular. Projenin ikinci gün etkinliğinde, Çankırı İl Müftü Yardımcısı Esma Uysal öğrencilere namaz ve ibadet konusunda anlatımda bulundu.

Camide manevi huzuru tadan öğrenciler, akademik olarak okulda gördükleri teorik bilgileri sahada uygulama imkanı buldular.

Muhabir: Şeyma Nur Duran

Bu haber 451 kez okundu.
Bölgesel - 16:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by