Sumitomo Rubber Ako
11° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Hacı Muradı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı gerçekleştirildi

Çankırı’da Yeni Gün Hacı Muradı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan Serdar Cemek tarafından proje yürütücülüğü yapılan 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi. 11 araştırma, 11 tasarım,1 inceleme projesi 66 öğrenci tarafından 13 danışman öğretmen rehberliğinde hazırlanarak sergilendi. Sergi açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Milli Eğitim Şube Müdürü Oğuz Cesur, Memur-Sen başkanı Ahmet Dönmez, […]
Eğitim - 19 Kasım 2019 09:41 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Hacı Muradı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan Serdar Cemek tarafından proje yürütücülüğü yapılan 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi. 11 araştırma, 11 tasarım,1 inceleme projesi 66 öğrenci tarafından 13 danışman öğretmen rehberliğinde hazırlanarak sergilendi.

Sergi açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Milli Eğitim Şube Müdürü Oğuz Cesur, Memur-Sen başkanı Ahmet Dönmez, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

DÖNÜŞÜM MUHTEŞEM OLACAK PROJESİ

Öğretmen Murat Örnek, “Geri dönüşümün önemine dikkat çekmek ve gelecek nesillere daha güzel bir çevre bırakabilmek amacıyla projemizi yaptık. Projemizde binalar tasarlanırken kağıt, plastik ve cam atıkların kolayca toplanabilmesini sağlayabilmek amacıyla her katı birbirine bağlayan borular kullanılmasına karar verdik. Bu borular evdeki mutfak kısmına bağlanacak ve buradan atılan plastikler binanın bordum katındaki plastik toplama konteynerinde, kağıtlar kağıt toplama konteynerinde, camlar ise cam toplama konteynerinde biriktirilecek. Böylece belediye ekipleri gelerek ayrıştırılmış atıkları alarak doğrudan geri dönüşüme götürmüş olacaklar.” ifadelerine yer verdi.

Proje yürütücüsü Serdar Cemek, “Gerçekleştirdiğimiz fuara öğrencilerin yoğun ilgisi olmuştur. Öğrenciler bilimsel süreçlerle dolu bir hazırlık süreci geçirmiştir ve bilimsel yöntemleri kullanmayı öğrenmişlerdir. Projemizi oluştururken emekleri geçen okul idaremiz, öğretmen arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu haber 1227 kez okundu.
Eğitim - 09:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by