Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Hain bombalı saldırının 22. Yıldönümünde şehitler anıldı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği ve Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi tarafından 05 Mart 1999 yılında zamanın Çankırı Valisi Ayhan Çevik’e yapılan bombalı hain terör saldırısının 22. Yıldönümü münasebeti ile basın açıklaması yapıldı ve şehitler için Yasin-i Şerif okundu. Anma programı hain saldırının gerçekleştiği yerde yapıldı. 05 Mart 1999 […]
Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı'da Yeni Gün - Bölgesel - 6 Mart 2021 09:29 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği ve Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi tarafından 05 Mart 1999 yılında zamanın Çankırı Valisi Ayhan Çevik’e yapılan bombalı hain terör saldırısının 22. Yıldönümü münasebeti ile basın açıklaması yapıldı ve şehitler için Yasin-i Şerif okundu.

Anma programı hain saldırının gerçekleştiği yerde yapıldı. 05 Mart 1999 yılında sabah 08.30 sularında gerçekleşen hain saldırıda 2 öğrenci, 1 esnaf ve 1 koruma polisi şehit oldu. Zamanın Çankırı Valisi Ayhan Çevik ise kazadan yaralı kurtuldu.

Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği ve Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi tarafından yapılan basın açıklamasında, “Kıymetli Çankırılı hemşerilerimiz, bugün burada 05 Mart 1999 tarihinde dönemin Çankırı Valisi Sayın Ayhan Çevik’e terör örgütü TİKKO tarafından düzenlenen hain saldırıda şehit olan Şehit Koruma polisi Nurettin Cinsoy, şehit Alpay Evirgen, Şehit Emrah Ersoy, Şehit Fatma Dönmez’i anmak üzere toplanmış bulunmaktayız.

22 yıl önce yine bir Cuma gününe tevafuk eden bugünde tek gayesi İlimizin kamu düzenini sağlamak olan Valimize düzenlenen bu saldırıda, ekmek parasını kazanmak için dükkânını açan esnafımızı, ülkemize faydalı bir birey olmak için okuluna gitmekte olan öğrencilerimizi anmak ve hain terör örgütünü kınamak için toplanmış bulunmaktayız.

Aziz Çankırılı hemşerilerimiz, Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi ve Çankırı Şehit Gazi Birliksen sendikası olarak bizler Şehitler Diyarı Çankırımızda düzenlenen bu hain terör saldırısını gerçekleştiren TİKKO terör örgütü ve tüm terör örgütlerini şiddetle kınıyoruz. 5 Mart sabahı Çankırı hiçte alışkın olmadığı ve şehrin her tarafından duyulan bir patlama sesi ile güne başlamıştır. Bu patlama bir terör saldırısıydı. Yaşlı, kadın, çocuk gözetmeksizin düzenlenen bu saldırı terörün hain yüzünü bir kez daha göstermişti. Şehitler diyarı Çankırımızın huzur ve sükûtunu bozmaya çalışan kirli emellere karşı biz Çankırı halkı olarak her daim birlik ve beraberlik içindeyiz. Aynı zamanda biz Çankırılılar askerimizin, polisimizin ve güvenlik güçlerimizin her daim yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 3039 kez okundu.
Bölgesel - 09:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by