Sumitomo Rubber Ako
12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu yenileniyor

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesislerin bakım onarım çalışmaları devam ediyor. Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonu’nun zeminin in yetersizliği ve sporcular için tehlike oluşturmasına son vercek olan yenilenme çalışmaları başladı. Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 2020 yatırım planına aldırılan zemin yenilenmesi çalışmaları başladı. Çankırı Gençlik ve Spor İl […]
Spor - 24 Eylül 2020 10:02 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesislerin bakım onarım çalışmaları devam ediyor.

Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonu’nun zeminin in yetersizliği ve sporcular için tehlike oluşturmasına son vercek olan yenilenme çalışmaları başladı. Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 2020 yatırım planına aldırılan zemin yenilenmesi çalışmaları başladı.

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak ile yaptığımız röportajda çalışmalardan bahseden Ak, “Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonumuz eski bir tesis yaklaşık 1964’lerde yapılmış. Sonrasında bir kaç kez tadilat görmüş. En son zemin yenilemesi 2000 yılında yapılmış. Yaklaşık 20 yıldır aynı zemin aynı parkeler kullanılmakta. Artık yıpranmış bir vaziyette olduğu için burayı kullanan sporcularımızında sakatlanmasına sebep oluyordu. 2020 yılı yatırım programına aldırarak zeminin yenilenmesi iç duvar boya işlerinin yapılmasını programa aldırdık. İhalesini yaptık. Yaklaşık 800 bin TL’lik  bir ödeneği vardı. İhale sonucundada 450 bin TL gibi  bir bedelle ihale edildi. Yenileme çalışmaları başladı. Yaklaşık 1 ay içerisindede tamamlacak. Tribün ve koltuklarında her hangi bir çalışma yapılmayacak. Koltuklarımızın durumu iyi kullanışlı ve sağlam. Ama dış cephede yine boyama işlemi yapacağız. Tribünlerin ön kısmında sıkıntı vardı orada yenileme işlemi yapacağız. Birde Protokol kısmında çalışma yapılacak. Protokole ayrılan kısım yetersiz. Oralarda da bir yenileme çalışması yapılacak” ifadelerini kullandı.

Bu haber 4050 kez okundu.
Spor - 10:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by