Sumitomo Rubber Ako
23° Açık
  • EURO
  • DOLAR

“Hayvan pazarımızın durumu içler acısıdır”

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği dün bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Basın toplantısında Çankırı Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Susam, “Türkiye’de hayvancılığın sigortası koyun ve keçidir. Türkiye et sorununu çözecekse, boş bekleyen meralarını koyun ve keçi ile doldurmalıdır” şeklinde ifadelerde bulundu. Çankırı Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Susam, […]
Çankırı Gündemi - 6 Ağustos 2019 09:27 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği dün bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Basın toplantısında Çankırı Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Susam, “Türkiye’de hayvancılığın sigortası koyun ve keçidir. Türkiye et sorununu çözecekse, boş bekleyen meralarını koyun ve keçi ile doldurmalıdır” şeklinde ifadelerde bulundu.

Çankırı Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Susam, kurban bayramı öncesi açıklamada bulundu. Susam, küçükbaş kurbanlık fiyatlarında yüzde 20’ye yakın artış olduğunu söyledi. Hayvancılığın sigortasının küçükbaş hayvan olduğunu ifade eden Susam, “Türkiye’de hayvancılığın sigortası koyun ve keçidir. Türkiye et sorununu çözecekse, ülkemizin boş bekleyen meralarını koyun ve keçi ile doldurmalıdır. Doldurmadıktan sonra et fiyatının kendiliğinden aşağı düşmesi ve hayvan sayısının artmasını beklemek yanlış olur” dedi.

Çankırı Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Susam, Çankırı’da sadece 2 tane ruhsatlı hayvan pazarının olduğunu söyleyerek, şunlara değindi: “Çankırı merkezin ruhsatlı hayvan pazarı yok. Çerkeş ve Kurşunlu ilçelerinde var sadece. Hayvan pazarımızın durumu içler acısıdır. Hayvan pazarımızın ruhsatı yok, tuvalet, mescit, büfesi de yok.” şeklinde konuştu.

Bu haber 1666 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by