Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

İGM Ağustos ayı birleşimleri tamamlandı

İl Genel Meclisi Mustafa Çıbık başkanlığında gerçekleştirilen dünkü birleşimde ilk olarak İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği bütçelerinden Merkez ilçesinde yapılan çalışmalar ve ödeneklerin incelenerek meclise bilgi verilmesi konusunda incelemesini tamamlayan Plan ve Bütçe Komisyonuna ait rapor ele alındı. Konu hakkında meclis üyelerini bilgilendiren komisyon başkanı Adem Tüysüz, Çankırı Merkez İlçe Köylerine Hizmet […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 5 Ağustos 2022 14:32 A A

İl Genel Meclisi Mustafa Çıbık başkanlığında gerçekleştirilen dünkü birleşimde ilk olarak İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği bütçelerinden Merkez ilçesinde yapılan çalışmalar ve ödeneklerin incelenerek meclise bilgi verilmesi konusunda incelemesini tamamlayan Plan ve Bütçe Komisyonuna ait rapor ele alındı.

Konu hakkında meclis üyelerini bilgilendiren komisyon başkanı Adem Tüysüz, Çankırı Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği Başkanlığınca 2021 ve 2022 yılında yapılan çalışmalara değindi.

Gündemin 2. Madesinde ise Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği’nin 37. Maddesi gereğince 45 milyon 800 bin TL’nin 2022 Mali Yılı Bütçesine ‘Ek Ödenek’ olarak verilmesi konusu ele alındı. Konu hakkında yapılan bilgilendirme sonrasında gündem maddesi incelenmek üzere Plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

Gündemin 3. Maddesinde ise  Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği’nin 37. Maddesi gereğince 60 milyon TL’nin  2022 Mali Yılı Bütçesine ‘Ek Ödenek’ olarak verilmesi konusu ele alındı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, “Daha önceden meclisimizden 60 milyon TL borçlanma ile ilgili karar aldık. Dolayısıyla paranın kaynağı belli. Bunun harcanabilmesi için bütçe kalemlerinin oluşturulması gerekiyor. Zaten bir borçlanmayı alırken de sektörel bazda da rakamları belirledik. Dolayısıyla da İller Bankasından ihalelerinin yapılması ve sürecin hızlanması için direk oylarınıza sunacağım. Bu paranın kaynağı ve yeri belli” dedi

Yapılan bilgilendirme sonrasında ise gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi. Gündemin son maddesinde ise gelecek ayki toplantı tarihi belirlendi. İl Genel Meclisi gelecek ayki toplantılarına 5 Eylül 2022 tarihinde başlayacak.

Bu haber 174 kez okundu.
Bölgesel - 14:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by