Sumitomo Rubber Ako
18° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

İGM Ağustos ayının ilk toplantısını yaptı

Çankırı’da Yeni Gün İl Genel Meclisi Ağustos ayı ilk birleşimlerini dün gerçekleştirildi. İl Özel İdaresi binasında İl Genel Meclisi Toplantı salonunda yapılan oturum saat 10.30’da başladı. Oturum öncesi üke ve dünya gündemine dair açıklamalarda bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, ‘’Malatya Pötürgede 5.7 şiddetindeki depremden dolayı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Diğer taraftan Beyturt’ta hayatını […]
Çankırı Gündemi - 7 Ağustos 2020 09:52 A A

Çankırı’da Yeni Gün

İl Genel Meclisi Ağustos ayı ilk birleşimlerini dün gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi binasında İl Genel Meclisi Toplantı salonunda yapılan oturum saat 10.30’da başladı.

Oturum öncesi üke ve dünya gündemine dair açıklamalarda bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, ‘’Malatya Pötürgede 5.7 şiddetindeki depremden dolayı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Diğer taraftan Beyturt’ta hayatını kaybeden vatandaşlara, Allah’tan rahmet Lübnan halkına baş sağlığı diliyorum.Can kaybı ve yaralıların artmamasını temenni ediyorum.Diğer taraftan kaplan pençe operasyonunda hain teröristlerin saldırısı sonucunda şehit olan güvenlik korucumuza Allah’tan rahmet ailesine sabırlar diliyorum.Milletimizin başı sağ olsun.Pandemi sürecinde iyileşmeye doğru giden Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu için mutluluğumu ifade etmek isterim acil şifalar dilerim’’ifadelerini kullandı.

Çıbık’ın açıklamalarının ardından gündemin ilk maddesi olan açılış ve yoklama yapıldı. Sonrasında gündemin ikinci maddesi olan İ l Özel İdaresi Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği’nin 37. Maddesi gereğince ekli cetvellerde belirtildiği üzere 3.850.000.00- TL’nin 2020 Mali Yılı Bütçesine Ek Ödenek olarak verilmesi konusu görüşüldü. Oylamaya sunulan ikinci madde oy birliği ile kabul edildi.

Gündemde başka maddenin olmaması nedeni ile oturum sona erdi.

Bu haber 890 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by