Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

İGM Ağustos ayının son toplantısını yaptı

Çankırı’da Yeni Gün İl Genel Meclisi (İGM) Ağustos ayı son toplantısı dün gerçekleşti. Toplantı İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi toplantı salonunda 10.30’da başladı. İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık başkanlığında gerçekleştirilen dünkü birleşime meclis üyesi Suat Sevim izinli olması nedeniyle katılmadı. Dün gerçekleştirilen oturumda ilk olarak; mülkiyeti İl Özel İdaresine ait ve İPEKSOY İnş. […]
Çankırı Gündemi - 13 Ağustos 2020 10:18 A A

Çankırı’da Yeni Gün

İl Genel Meclisi (İGM) Ağustos ayı son toplantısı dün gerçekleşti.

Toplantı İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi toplantı salonunda 10.30’da başladı.

İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık başkanlığında gerçekleştirilen dünkü birleşime meclis üyesi Suat Sevim izinli olması nedeniyle katılmadı.

Dün gerçekleştirilen oturumda ilk olarak; mülkiyeti İl Özel İdaresine ait ve İPEKSOY İnş. Oto. Sa. Tic. AŞ firmasına devredilen Çavundur  Otel ve  Jeotermal Kaplıca Tesislerinin kira süre uzatımı konusu ele alındı.

Firmanın, 25 yıllık kira süresine ek olarak 35 yıl süre uzatımı istemesi buna karşın ÇANTUR Çankırı Tur. Ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu ise sözleşmesinin bitiminden itibaren her etap için 5 yıl olmak üzere toplam 15 (on beş) yıl ek süre verilmesinin uygun olacağı görüşüne ve İl Özel İdaresinin 23,5 lt/sn. tahsis edilen jeotermal suyun 10 lt/sn. olarak revize edilmesi konusu incelenmek üzere komisyonlara havale edildi.

Gündemin 2. Maddesinde ise  Bayramören ilçesindeki çevre kirliliğinim önlenmesi, evsel ve katı atıkların toplanabilmesi için İl Özel İdaresi makine parkında bulunan 1 (bir) adet çöp toplama aracının Bayramören İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliğine bedelsiz devredilmesi konusu ele alındı ve gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi. Gündemin son maddesinde ise gelecek ayki toplantı tarihi belirlendi.

İl Genel Meclisi gelecek ayki toplantılarına 1 Eylül 2020 Salı günü başlayacak.

Bu haber 686 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by