Sumitomo Rubber Ako
13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

İGM Temmuz ayı birleşimlerinin ilki dün gerçekleşti

Çankırı’da Yeni Gün İl Genel Meclisi Temmuz ayı birleşimleri dün başladı. Meclis Başkanı Mustafa Çıbık başkanlığında dün gerçekleştirilen birleşime meclis üyesi İsmail Işık izinli olduğu için katılmadı. Tek gündem maddesinin yer aldığı dünkü birleşimde Ilgaz Kadınçayırı Yıldıztepe Kültür ve Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesine yeni yapılacak olan kayak pisti ve telesiyej haltı, Bakanlıklardan da istenilen […]
Çankırı Gündemi - 7 Temmuz 2020 09:14 A A

Çankırı’da Yeni Gün

İl Genel Meclisi Temmuz ayı birleşimleri dün başladı. Meclis Başkanı Mustafa Çıbık başkanlığında dün gerçekleştirilen birleşime meclis üyesi İsmail Işık izinli olduğu için katılmadı.

Tek gündem maddesinin yer aldığı dünkü birleşimde Ilgaz Kadınçayırı Yıldıztepe Kültür ve Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesine yeni yapılacak olan kayak pisti ve telesiyej haltı, Bakanlıklardan da istenilen taleplerde de kullanılması için İmar planının genişletilmesi çalışmaları çerçevesinde 2020 mali yılı Ilgaz Yıldıztepe harcama kaleminde bulunan 125 bin TL’lik ödeneğin Ilgaz ilçesi Kadınçayırı Yıldıztepe gideri harcama kalemine aktırılması ve hazırlanacak olan protokol için il valisine yetki verilmesi konusu ele alındı.

Konu hakkında söz alan meclis üyesi Kamil Çoban, “Burada anlaşıldığına göre imara yeni bir alan açılması gündeme geliyor. Yeni tesisler için.  Bu imara açılacak yer mesire yeri mi? Özel mülkiyet mi? Devlete ait üzerinde ağaçlarla kaplı bir alan mı? Ayrıca bakanlıklar buraya ne yapacak?” diye sordu.

Konu hakkında bilgilendirmede bulunan meclis başkanı Mustafa Çıbık, “21 Haziran’da Tarım ve Orman Bakanımız ilimize gelmiş ve Ilgaz Doruk ile Yıldıztepe’de incelemelerde bulunmuştu. Biliyorsunuz Yıldıztepe ile ilgili daha önceden bir meclis kararımız var. Bununla beraber o bölgede mevcut Orman Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu bungalov evlerinin yanında yeni bir turizm bölgesi kurmak ve bir butik otel yapmak, alternatif kayak pisti ve mekanik hat yapmayla ilgili bir ön proje. Bu bölge ağırlıklı olarak orman arazisi ve Kültür Bakanlığının yetki ve sorumluluğunda olduğu için planın orda onaylatılması gerekiyor. İşin yapılabilmesi için öncelikle bir imar planının yapılması gerekiyor. Jeolojik ve imar planı ile ilgili çalışmalar için ödenek aktarıyorlar. Proje ilgili olarak bakanlıklarla çalışılacak. Konuyla ilgili olarak şuan teknik ekip çalışıyor. Bu işlerin ivedilikle yapılabilmesi için bir miktar parayı aktaracağız” dedi.

Bu haber 1295 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by