Sumitomo Rubber Ako
31° Açık
  • EURO
  • DOLAR

İGM toplantısı dualarla sona erdi

Çankırı’da Yeni Gün İl Genel Meclisi (İGM) Şubat ayı 4’üncü birleşimi dün gerçekleştirildi. Toplantı 10.30’da İGM Toplantı Salonunda yapıldı. Gündemin okunmasının ardından gündemin ilk maddesi olan açılış ve yoklama yapıldı. Yoklamanın akabinde Gündemin 2’inci maddesi olan, İlimiz Kurşunlu ilçesi, Dağören köyü 102 ada 17 parsel üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından, 5543 sayılı İskan […]
Çankırı Gündemi - 7 Şubat 2020 09:30 A A

Çankırı’da Yeni Gün

İl Genel Meclisi (İGM) Şubat ayı 4’üncü birleşimi dün gerçekleştirildi. Toplantı 10.30’da İGM Toplantı Salonunda yapıldı.

Gündemin okunmasının ardından gündemin ilk maddesi olan açılış ve yoklama yapıldı.

Yoklamanın akabinde Gündemin 2’inci maddesi olan, İlimiz Kurşunlu ilçesi, Dağören köyü 102 ada 17 parsel üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından, 5543 sayılı İskan Kanunu kapsamında konut yapılması amacıyla hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Plam ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına ait teknik rapor görüşülmek üzere meclise sunuldu. Oylamaya sunulan 2’inci madde oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 3’üncü maddesi olan, “442/3367 sayılı kanun kapsamında köy yeni yerleşim yeri talep eden köylerde İl Özel İdaresi tarafından ilgili proje uygulanmaktadır. Bu kapsamda tescil işlemleri tamamlanan arsaların satış işlemleri Köy Yerleşme Alanı Uygulama Yönetmeliğinin 12. Maddesine göre yapılmaktadır. 12. maddenin ilgili fıkralarında açık ifade edilmeyen hususlar bulunması nedeniyle yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi” meclise sunuldu. 3’üncü madde teklifi okundu , tartışıldı. Oylamaya sunulan 3’üncü madde oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin son ve 4’üncü maddesi olan dilek ve temenniler bölümünde, İş Sağlığı ve Güvenlik Uzmanı Serdar Gökçe meclis üyelerine sağlık kontrol zamanları hakkında bilgi verdi.

Sonrasında son zamanlarda gündemde olan Elazığ depremi, İdlib’de şehit olan askerlerimiz, Van’da yaşanan çığ kazaları ve geçtiğimiz gün İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’nda yaşanan uçak kazası nedeni ile İl Genel Meclisi üyeleri tarafından dualar edilerek toplantı sona erdi.

Bu haber 1118 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by