Sumitomo Rubber Ako
20° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

İHH, Kurban Bayramı’nda 60 ülkede kurban kesecek

Çankırı İHH kurban çalışmaları için kolları sıvadı. İHH’nın bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli yurt içi-yurt dışı tek fiyat 2000 TL.  Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH’ya bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasında dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. İHH, 30 yılın verdiği tecrübe ile bu yıl da yine mazlumların yanında olacak; hayırseverlerin kurbanlarını […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 15 Haziran 2022 18:20 A A

Çankırı İHH kurban çalışmaları için kolları sıvadı. İHH’nın bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli yurt içi-yurt dışı tek fiyat 2000 TL.  Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH’ya bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasında dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

İHH, 30 yılın verdiği tecrübe ile bu yıl da yine mazlumların yanında olacak; hayırseverlerin kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “ Bir Hisse Mutluluk ” sloganıyla Türkiye dâhil 60 ülkede çalışma yapacak.

1992’de gönüllülerin faaliyetleri ile başlayan vakıf çalışmaları 1995 yılında kurumsallaşmıştır. İHH, kuruluşundan bu yana beş kıtada 123 ülkede insanların ihtiyaçlarını gidermek için hizmet vermektedir. İHH, 30 yıldır gerçekleştirdiği kurban çalışmalarında her yıl onlarca ülkeyi ziyaret ederek milyonlarca insana yardım ulaştırıyor.

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Çankırı İHH Başkanı Hasan KALE, “2022 yılı kurban organizasyonu çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl Türkiye dahil 60 ülkede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracak. İHH Kurban Bayramı çalışmaları kapsamında 2021 yılında toplamda hayırseverlerin destekleriyle 62 bin 62 hisse kurbanı 2 milyon 482 bin 480 ihtiyaç sahibine ulaştıran İHH, bu yıl bu rakamın üzerine çıkmayı hedefliyor.

İHH’nın bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli yurt içinde ve yurt dışında tek fiyat olarak 2000.-TL. Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH’ya bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan, Tacikistan, Kazakistan, Moğolistan, Gürcistan (Acara), Afganistan,  Yemen, Filistin (Gazze ve Batı Şeria), Suriye, Irak, Lübnan, Mısır, İran, Ürdün,Tunus, Çad, Kamerun, Mali, Benin, Togo, Nijer, Sierra Leone, Burkina Faso, Moritanya, Gine, Burundi, Etiyopya, Uganda, Malavi, Sudan, Somali, Tanzanya, Kenya, Güney Afrika, Mozambik, Zimbabve, Esvatini, Cibuti, Bangladeş (Arakan), Myanmar (Arakan), Pakistan, Endonezya (Açe), Tayland (Patani), Nepal, Sri Lanka, Filipinler (Bangsamoro), Hindistan (Keşmir), Vietnam, Macaristan, Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan (Sancak ve Preşova), Romanya, Ukrayna (Kırım), Kolombiya  arasında kotalar dahilinde dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Kurban bağışları, bayramın 2’nci günü (10 Temmuz 2022 Pazar) saat 23.59’a kadar yapılabilecektir”

Bu yıl da kurban vesilesiyle İHH ekipleri, kendilerini bekleyen ihtiyaç sahibi kardeşlerine sadece kurban eti götürmeyecek,  aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olmaya devam edecek. Kurban hisselerinin dağıtımı yapılırken;

Yurt içi ve kriz bölgelerine öncelik verilecek Vakfın kurban hisselerinin dağıtımında öncelik, mülteci kamplarına, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgelerine, yaşlılara, kimsesizlere, dullara, yetim ve yetimhanelere ve okullara verilecek. Yurt içindeki muhtaçlara ayrıca önem gösterilecek. İHH, ayrıca Türkiye dahil 30 ülkede toplamda 100 binden fazla yetime bayramlık kıyafet yardımında bulunacak. Hayırseverler, 300 TL karşılığında bir yetime bayramlık hediye edebilecekler.

Vekalet yolu ile bağışlanan Kurbanlıklar İslami usullere uygun olarak kesilip,  kurbanlar ihtiyaç sahiplerine görevliler tarafından elden dağıtılır. -Kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, kısa mesaj ile vekâlet sahiplerine iletilir. “Bağışçılarımız Dernek Merkezimize ve İrtibat Büromuza gelerek, Telefon numaralarımızdan, sosyal medya hesaplarımızdan bizlerle iletişim kurarak detaylı bilgi alabilir.” dedi.

Kurban Bağışı için Bağış Yöntemleri  ve İletişim Noktaları:

Çankırı İhh Dernek Merkezi: Buğday Pazarı Mah. Kucaklama taşı Mevkii Yapraklı Bulvarı Serdaroğlu Aprt. No: 2 D: 1 ( A-101 Üzeri) adresindeki  Dernek Merkezimize gelerek makbuz karşılığı Kurban bağışında bulunabilirsiniz.

  • İrtibat Bürosu : Medine Pazarı Hac ve Umre Malz.:(B.P.Mah. Elif Cad. Akbank karşısı)
  • Telefon ve Whatsap : 0505 5970270   ve 0555 1960218
  • Facebook: @cankiriihh18 – İNSTAGRAM-TWİTTER : @cankiriihh

Kurban Bağışı için Hesap Bilgileri:

  • Hesap Adı : Çankırı İHH İnsani Yardım Derneği
  • Banka: Çankırı Kuveyt Türk Şubesi
  • İBAN : TR28 0020 5000 0950 6447 3000 01
  • Banka: Ziraat Bankası/ Karatekin Şubesi
  • İBAN: TR06 0001 0026 3295 7124 5950 01

Açıklama: “Telefon Numaranız ile yurtiçi ve yurt dışı” durumunu yazmayı unutmayın.

Bu haber 311 kez okundu.
Bölgesel - 18:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by