Sumitomo Rubber Ako
17° Açık
  • EURO
  • DOLAR

İl Genel Meclisi 1’inci olağanüstü toplantısını gerçekleştirdi

Çankırı’da Yeni Gün İl Genel Meclisi 2020 yılı 1. Olağanüstü toplantısı koronavirüs tedbirleri çerçevesinde sosyal mesafe korunarak gerçekleştirildi. Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına koronavirüs nedeniyle birçok program ve toplantı ye erteleniyor yede video konferans şeklinde gerçekleştiriliyor. Alınan tedbirler çerçevesinde İl Genel Meclisi 2020 yılı 1. Olağanüstü toplantısı dün Atatürk Kültür ve Sanat […]
Çankırı Gündemi - 22 Nisan 2020 12:06 A A

Çankırı’da Yeni Gün

İl Genel Meclisi 2020 yılı 1. Olağanüstü toplantısı koronavirüs tedbirleri çerçevesinde sosyal mesafe korunarak gerçekleştirildi.

Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına koronavirüs nedeniyle birçok program ve toplantı ye erteleniyor yede video konferans şeklinde gerçekleştiriliyor.

Alınan tedbirler çerçevesinde İl Genel Meclisi 2020 yılı 1. Olağanüstü toplantısı dün Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde yapıldı. Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde salona gelen tüm meclis üyelerinin ateşi ölçülürken, maske ve eldiven dağıtımı yapıldı. AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik ve MHP İl Başkanı Hasan Çakır’ın da katıldığı toplantıda sosyal mesafe kuralları uygulandı.

İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık başkanlığında dün gerçekleştirilen 2020 yılı 1. Olağanüstü meclis toplantısına meclis üyeleri Hayati Kaya, Suat Sevim ve Mustafa Doğan katılmadı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan meclis başkanı Mustafa Çıbık, “Koronavirüs nedeniyle bakanlığımızın göndermiş olduğu talimat gereği olağanüstü toplantımızı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Çıbık konuşmasının devamında, “Tüm ülke genelinde  alınan tedbirler nedeniyle Sağlık Bakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza, sağlık alanında çalışan tüm personellerimize, ayrıca ekonomik tedbirler çerçevesinde aldığı önlemler nedeniyle Hazine ve Maliye Bakanımıza, ilimizde ve ülkemizde güvenlik tedbirleri alınması yönünde görev yapan tüm emniyet ve jandarma teşkilatımız ile vefa grubu kapsamında görev alan tüm çalışanlarımıza şahsım ve sizler adınıza teşekkürlerimi sunuyorum.  Ayrıca 2 gün sonra 23 Nisan. Dünyada çocuklara armağan edilen  Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte bütün ülkelerin kutlamış olduğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını da tebrik ediyorum” dedi

Çıbık’ın konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi.

21 gündem maddesinin ele alındığı dünkü birleşimde İl Genel Meclisi üyeleri arasından gizli oyla 3 encümen üyesi seçimi ve ihtisas komisyonları seçimleri yapıldı.

Gizli oyla yapılan seçim sonrasında Bekir Kale, Vedat Gümüşhane ve İshak Akdemir  Encümen üyeliğine seçildi.

İhtisas komisyonlarına ise:

İL ENCÜMENİ

Bekir Kale

Vedat Gümüşhane

İshak Akdemir

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU

Ruhi Şeker

Erol Demiröz

Tuğrul Kaya

İsmail Çimen

Ahmet Özen

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

Ahmet Kaşkaya

Alaattin Kahyaoğlu

Adem Tüysüz

İshak Akdemir

Hasan Metin

TARIM VE KÖYLERE YÖNELİK HİZMETLER KOMİSYONU

Harun Tosyalıoğlu

Alaattin Demir

İhsan Haydar

Yakup Aslan

Mustafa Öztürk

ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU

Bekir Kale

Mustafa Doğan

Vedat Gümüşhane

İsmail Işık

Ahmet Akkaya

EĞİTİM, KÜLTÜR VE SOSYAL HİZMETLER KOMİSYONU

Hayati Kaya

Hüseyin Aktaş

Bayram Ulusoy

Kamil Çoban

Suat Sevim

Bu haber 484 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 12:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by