Sumitomo Rubber Ako
18° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

İl Genel Meclisi Temmuz Ayı 1. Toplantısını Yaptı

Çankırı’da Yeni Gün İl Genel Meclisi Temmuz Ayı Birleşimlerinin ilki dün gerçekleşti. Gündemin ilk maddesi olan açılış ve yoklamanın ardından. 2. madde olan, İlimiz Korgun ilçesi, Maruf köyü 108 ada 27 parsel üzerine, İrfan ERMAĞAN adına kayıtlı taşınmaz üzerine konut amaçlı hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ve bu […]
Çankırı Gündemi - 1 Temmuz 2019 19:13 A A

Çankırı’da Yeni Gün

İl Genel Meclisi Temmuz Ayı Birleşimlerinin ilki dün gerçekleşti.

Gündemin ilk maddesi olan açılış ve yoklamanın ardından.

2. madde olan, İlimiz Korgun ilçesi, Maruf köyü 108 ada 27 parsel üzerine, İrfan ERMAĞAN adına kayıtlı taşınmaz üzerine konut amaçlı hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ve bu konuda hazırlanan teknik rapor üzerine incelemesini tamamlayan İmar ve Bayındırlık komisyonu raporunun görüşülmesi.

Komisyonun çalışmalarının sürdüğü ve sonuçlanmadığı için 2. maddenin 05.07.2019 Cuma günü yapılacak olan İGM toplantısına ertelendi.

3. Dilek ve temennilerin dinlenmesi.

Dilek ve temenni maddesinde MHP gurubu başkanı Kamil Çoban söz aldı.

Çoban, “Hepinizin bildiği gibi haziran ayı içerisinde ülkemiz ve ilimizde yağan şiddetli yağışlar bir takım hasarlara yol açmıştır. Yağışlar nedeniyle oluşam sıkıntıların giderilmesine,  İl Özel İdaresi Devlet Su İşleri ve Belediyemizin ilgili birimleri tarafından yapılan çalışmalar vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermiştir bu vesile ile ilgii birimlere teşekkür ediyorum” dedi.

Sözlerine devam eden Çoban, “Ayrıca hasat mevsiminin başlangıcı olması nedeniyle köylerimizin bozulan arazi yollarının acilen kullanılır hale getirlmesi gerekmektedir. Muhtarlarınmızın bu konudaki talepleri artmaktadır. Şu anda bu çalışmaların yürütüldüğünüde biliyoruz. İlgililere ricamız mümkün olan en kısa sürede bu arazi yollarının tamamlanmasıdır” şeklinde konuştu.

Gündemde başka maddenin olmaması sebebi ile oturum sona erdi.

Bu haber 1723 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 19:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by