Sumitomo Rubber Ako
-1° Açık
  • EURO
  • DOLAR

“İlçemize Veteriner Fakültesi’ni istiyoruz”

Çankırı’da Yeni Gün Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, geçtiğimiz Cuma günü basın mensupları ile bir araya geldi. Başkan Sopacı, toplantının sonundaki soru cevap bölümünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Haberci18.Com Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik tarafından sorulan, “Sayın Başkan Tarım ve hayvancılığın diyarı olan Çankırı Çerkeş ilçemize Veteriner Fakültesini kazandırmada daha neyi bekliyorsunuz?Hayvancılığın merkezi Çerkeş ilçemize sizce […]
Bölgesel - 19 Ocak 2021 11:36 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, geçtiğimiz Cuma günü basın mensupları ile bir araya geldi. Başkan Sopacı, toplantının sonundaki soru cevap bölümünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Haberci18.Com Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik tarafından sorulan, “Sayın Başkan Tarım ve hayvancılığın diyarı olan Çankırı Çerkeş ilçemize Veteriner Fakültesini kazandırmada daha neyi bekliyorsunuz?Hayvancılığın merkezi Çerkeş ilçemize sizce veteriner fakültesi gerekli mi? Tarım ve hayvancılıkta ön sıralarda olan şehrimizde veteriner fakültesi olmaması gerçekten büyük bir sıkıntı değil mi? Veteriner Fakültesi açılması için ne gibi bir çalışmalarda bulundunuz, bulunmaya gayret gösterdiniz mi, her hangi bir müracaatınız oldu mu? Bu konuda sizce Çankırı neden arka planda bırakıldı?” sorusuna Başkan Sopacı yanıt verdi.

“İlçemize Veteriner Fakültesi’ni istiyoruz”

Soruya ilişkin olarak Sopacı, “Size bu duyarlığınız ve düşüncelerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Çankırı Karatekin Üniversitesi gelişip büyüdükçe Çankırı’da gelişip büyüyecektir, ilçelerimiz de kalkınacaktır. Tabi sizin de dediğiniz gibi elimiz o kadar güçlüyken Veteriner Fakültesi neden olmasın? Veteriner Fakültesi’nin kazandırılması, Çankırı için büyük bir kazançtır. Gerçekten Çerkeş olarak onu planlıyoruz, düşünüyoruz. Çekinmeden de ifade ediyorum, biz bu yola inanarak çıktık. Bunun çok yakın takipçisi olarak ilçemize Veteriner Fakültesini istiyoruz. Hakkı olan alsın. Hak eden yere hak verilsin arkadaşlar. Veteriner Fakültesi’ni istiyoruz. Eğer hayvancılık bölgesi Çerkeş ve bu yöre ise, Üniversitesi gelişmek istiyorsa, D-100 kullanılarak Çankırı’nın İstanbul ve batıya açılan kapısıysak, biz üniversiteden veterinerlik fakültesini istiyoruz.” dedi.

“Yeter ki yetkililer onay versin”

Sopacı sözlerine şu şekilde devam etti:

“Gerçekleştirilecek bir Veteriner Fakülte projesi, hem şehrimizin yüzünü güldürür, hem de ilçelerimizin yüzünü güldürür. Aslında bu fakültenin ilçemiz de açılması çok büyük bir emeğin, çok büyük bir fedakarlığın ortaya çıkışıdır. Dolayısıyla şu an helva yapmak için tüm malzememiz hazır. Biz Çerkeş’te bir Veteriner Fakültesi olmasının ötesinde bir hayvancılık üssü, modern bir eğitim kurumu, bir araştırma kurumu, bir örnek bölge olacağına inanıyoruz. Bunun için tüm fiziki çabamız, fiziki desteğimiz, sizlerin arkasında, Fakülte binası için uygun yer bulunur. Yeter ki yetkililer onay versin.”

Bu haber 1485 kez okundu.
Bölgesel - 11:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by