Sumitomo Rubber Ako
13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Ilgaz Dağı Kayak Merkezini yılbaşında 700 bin kişi ziyaret etti

Çankırı’da Yeni Gün Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Ilgaz Dağı Kayak Merkezi 2019’un son günlerinde yağan karla adeta hayat buldu. Kurak geçen Aralık ayı nedeniyle tedirginlik yaşanan dağda, son günlerde yağan yüksek kar seviyesiyle birlikte Ilgaz Kayak Merkezinde sezonda Ocak ayı itibarıyla açılmış oldu. İşletmelerin sevinçle karşıladığı kar yağışı, kayak severlerinde yılbaşını karla karşılamaları […]
Çankırı Gündemi - 6 Ocak 2020 18:48 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Ilgaz Dağı Kayak Merkezi 2019’un son günlerinde yağan karla adeta hayat buldu.

Kurak geçen Aralık ayı nedeniyle tedirginlik yaşanan dağda, son günlerde yağan yüksek kar seviyesiyle birlikte Ilgaz Kayak Merkezinde sezonda Ocak ayı itibarıyla açılmış oldu.

İşletmelerin sevinçle karşıladığı kar yağışı, kayak severlerinde yılbaşını karla karşılamaları kayak merkezinde büyük bir sevinç kaynağı oldu.

Derbent Otel İşletmecisi Kemal Buyuran yılbaşı öncesi ve sonrasında yağan karla birlikte mekanik tesislerin kayak severlerin hizmetine açıldığını belirterek, “Yılbaşını çok güzel atlattık, her şey mükemmeldi, herkes memnun kaldı. Ilgaz, Ilgaz dağı olduğunu bir kez daha gösterdi ve son hafta yağan güzel kar bizleri ve kayak severleri mutlu etti. Pistler adeta doldu taştı. Şimdi hedefimiz yarıyıl tatili olacak.” ifadelerine yer verdi.

Ilgaz Dağı Milli Parkı ve Kayak Merkezine Çankırı ve Kastamonu bölgelerinde olan iki giriş kapısından 26 bin araç ile yaklaşık 700 bin ziyaretçinin giriş yaptığı tahmin ediliyor.

2 Telesiyej bir teleski ve bayb liften oluşan 3 mekanik tesisi kullanan kayakçı sayısı ise 5 bin kişi.

Kar kalınlığının 1 metre’ye ulaştığı Ilgaz Dağı Kayak Merkezinde; iki özel, 4 kamu tesisi olmak üzere toplam 6 otel bulunuyor.

Yıldıztepe Kayak Merkezi’nden sonra Yurduntepe Kayak Merkezinin de açılmasıyla bu yılbaşı, Ilgaz Dağına 700 bin’e yakın ziyaretçinin geldiği tahmin ediliyor.

Bu haber 4521 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 18:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by