Sumitomo Rubber Ako
-3° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Ilgaz Kaymakamlığı maske dağıtımı yaptı

Çankırı’da Yeni Gün Ilgaz Kaymakamlığı İlçede, Korona (Kovid-19) virüs tedbirleri kapsamında Kaymakam Osman Uğurlu’nun talimatlarıyla maske dağıtımı yapıldı. Koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında pazar yerleri ve marketler gibi toplu alanda maske takma zorunluluğunun getirilmesinin ardından, kaymakam Osman Uğurlu’nın talimatıyla Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından maskesiz dolaşan vatandaşlara maske dağıtımı gerçekleştirildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Kaymakam […]
Çankırı Gündemi - 18 Mayıs 2020 11:48 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Ilgaz Kaymakamlığı İlçede, Korona (Kovid-19) virüs tedbirleri kapsamında Kaymakam Osman Uğurlu’nun talimatlarıyla maske dağıtımı yapıldı. Koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında pazar yerleri ve marketler gibi toplu alanda maske takma zorunluluğunun getirilmesinin ardından, kaymakam Osman Uğurlu’nın talimatıyla Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından maskesiz dolaşan vatandaşlara maske dağıtımı gerçekleştirildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Osman Uğurlu; “Tüm kurumlarımızla korona virüse karşı iş birliği içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 65 yaş üstü, 20 yaş altı ve kronik rahatsızlıkları olan vatandaşlarımızın sokağa çıkması zaten yasaklandı. Diğer vatandaşlarımızın ise zorunlu haller dışında evde kalmaları, sosyal mesafe ve izolasyon kurallarına uymaları çok önemli. Vatandaşlarımızın maske bulma konusunda mağdur olmamaları için, köylerde ikamet eden vatandaşlarımıza köy muhtarları,  uygulamalarda kolluk kuvvetleri ve Sosyal Destek Grupları tarafından maskesiz dolaşan vatandaşlarımıza maske dağıtım yaptık.” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Uğurlu, evde yalnız yaşayan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları olan vatandaşlarımızın 155, 156 numaralı telefonları aramaları halinde her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya devam edildiğini ifade etti.

Bu haber 911 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by