Sumitomo Rubber Ako
-1° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Ilgaz Yıldıztepe için toplandılar

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz başkanlığında Ilgaz Yıldıztepe’nin gelişimi için neler yapılabilir konulu toplantı yapıldı. Çankırı’da Yeni Gün Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi olan Çankırı’nın Ilgaz İlçesinde bulunan Yıldıztepe Kayak Merkezi için neler yapılabilir konulu toplantı yapıldı. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz’ın başkanlığında yapılan toplantıya, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Ilgaz Kaymakamı Osman Uğurlu, Ilgaz Belediye […]
Bölgesel - 22 Ocak 2021 09:38 A A

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz başkanlığında Ilgaz Yıldıztepe’nin gelişimi için neler yapılabilir konulu toplantı yapıldı.

Çankırı’da Yeni Gün

Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi olan Çankırı’nın Ilgaz İlçesinde bulunan Yıldıztepe Kayak Merkezi için neler yapılabilir konulu toplantı yapıldı.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz’ın başkanlığında yapılan toplantıya, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Ilgaz Kaymakamı Osman Uğurlu, Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Muharrem Ovacıklı katıldı.

Ilgaz Yıldıztepe

Kış sporlarının yanı sıra dağ yürüyüşü, kros, dağ bisikleti, kampçılık, izcilik, karavan turizmi, dağcılık gibi etkinliklere uygun olup, yılın 12 ayında turizm hareketini bünyesinde barındıran Yıldıztepe, Ilgaz ilçe merkezine 20, Çankırı’ya 70 km, Çankırı-Kastamonu karayolu üzerinde bulunan Ilgaz Dağı Tüneli’ne 3 km. uzaklıktadır.

Kadınçayırı mevkii 2005/9280 sayılı  Bakanlar Kurulu Kararıyla Çankırı Ilgaz Kadın Çayırı-Yıldıztepe Turizm Merkezi olarak ilan edilmiş, 2006 yılında da 2006/11264 sayılı  Bakanlar Kurulu kararıyla da “ Çankırı -Ilgaz – Kadınçayırı Yıldıztepe Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi ” ilan edilmiştir.

Bu haber 1193 kez okundu.
Bölgesel - 09:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by