Sumitomo Rubber Ako
22° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Ilgaz yılldıztepe turizm merkezine kaçak tura geçit yok

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan acıklamada Kış turizminin açılmasıyla beraber Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden birisi olan Ilgaz Yıldıztepe Turizm Merkezine turlar başladı. Bu noktada Kültür ve Turizm Bakanlığından Seyahat Acentası İşletme Belgesi almadan, vatandaşların can ve mal güvenliğini hiçe sayarak kaçak tura götürmek isteyen şahıslar hakkında Türkiye Seyahat […]
Çankırı Gündemi - 17 Aralık 2019 10:09 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan acıklamada Kış turizminin açılmasıyla beraber Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden birisi olan Ilgaz Yıldıztepe Turizm Merkezine turlar başladı.

Bu noktada Kültür ve Turizm Bakanlığından Seyahat Acentası İşletme Belgesi almadan, vatandaşların can ve mal güvenliğini hiçe sayarak kaçak tura götürmek isteyen şahıslar hakkında Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine yoğun şikayetler geldi.

Gelen şikayetler doğrultusunda geçtiğimiz Pazar günü Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu Denetim Uzmanları ve Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Ilgaz Bölge Trafik Müdürlüğü Ekipleri ile beraber Ilgaz Yıldıztepe Turizm Merkezi yolunda denetim gerçekleştirildi.

Yapılan denetimde kacak tur düzenleyen şahısların 7 adet otobüs tutanak altına alınarak şahıslar hakkında yasal işlemler başlatıldı.

Denetimden sonra açıklamalarda bulunan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu Denetim Uzmanı Muhammed İsa Balcı “1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanununu hatırlatarak vatandaşların seyahat sırasında veya seyahatten sonra mağdur olmamaları için katılacağı gezi veya turlarda Kültür ve Turizm Bakanlığından İşletme Belgeli bir Seyahat Acentası ile anlaşıldığını teyid etmelidir, şüphelendikleri bir durum gördükleri zaman ise Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ile iletişime geçerek katılacakları tur ve geziler hakkında bilgi alıp gönül rahatlığıyla seyahatlerini gerçekleştirebilirler”  dedi.

Bu haber 1223 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by