Sumitomo Rubber Ako
23° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Ilgaz’da günlük 30 ton evsel atık toplanıyor

Çankırı’da Yeni Gün Ilgaz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Temizlik ve Garaj Amirliği tarafından, ilçe genelinde 9 mahallede bulunan toplam 546 adet çöp konteyneri, İşçilerin tatil günü olan cumartesi günleri dışında her gün düzenli boşaltılarak ilçe temiz tutuluyor. Belediyeye yeni kazandırılan çöp kamyonu yanı sıra mevcut iki kamyon ve 6 personel her gün ilçe genelindeki yaklaşık […]
Çankırı Gündemi - 3 Haziran 2020 10:07 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Ilgaz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Temizlik ve Garaj Amirliği tarafından, ilçe genelinde 9 mahallede bulunan toplam 546 adet çöp konteyneri, İşçilerin tatil günü olan cumartesi günleri dışında her gün düzenli boşaltılarak ilçe temiz tutuluyor.

Belediyeye yeni kazandırılan çöp kamyonu yanı sıra mevcut iki kamyon ve 6 personel her gün ilçe genelindeki yaklaşık 4 bin konuttan çıkan evsel atıkla dolu bulunan 546 çöp konteynerlerini hızlı bir şekilde boşaltarak, ilçe Belediye çöp depolama alanına naklediyor.

Mevcut konteynerlere ilave olarak 50 adet daha konteyner daha alınarak, ilçe merkezinde yeni yapılan konut ve apartmanlara yakın yerlere konulacak.

İlçe çevresindeki işletme ve sosyal tesislerinde çöplerini her gün toplayan Ilgaz Belediyesi, Merkez nüfusu 7700 olan ilçe merkezinde günlük yaklaşık 30 ton civarında çöp depoluyor.

Zamanla oynar yerleri kırılan çöp konteynerleri, ayrı bir ekip tarafından onarımdan geçirilerek, tekrar kullanışlı hale getiriliyor.

Bu haber 1354 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by