Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

İlhan Tekin, “Çeltik üreticisinin hali içler acısı”

Cumhuriyet Halk Partisi Çankırı İl Başkanı İlhan Tekin, çeltik üreticileri ile ilgili olarak açıklama yaptı. Tekin, çeltik üreticisi köyleri ziyaret ettiğini dile getirerek, “Dün çeltik üreticisi köylerinden başta Karadayı, Çatalelma ve bazı köyleri ziyaret ettik. Biz sustuk onlar konuştu. Şikayetleri ve istekleri birinci şahıs olan bizzat üreticiden aldık. Hasan ismindeki üreticiyi sergi başında dinlerken sergiden […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 18 Ekim 2021 09:54 A A

Cumhuriyet Halk Partisi Çankırı İl Başkanı İlhan Tekin, çeltik üreticileri ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Tekin, çeltik üreticisi köyleri ziyaret ettiğini dile getirerek, “Dün çeltik üreticisi köylerinden başta Karadayı, Çatalelma ve bazı köyleri ziyaret ettik. Biz sustuk onlar konuştu. Şikayetleri ve istekleri birinci şahıs olan bizzat üreticiden aldık. Hasan ismindeki üreticiyi sergi başında dinlerken sergiden dört adet tohum ve ot çıkardı. Dördü de pirince zarar veren yabani otlar ya da bitkiler. Dördüne de dört ayrı ilaç kullandığını bir de toprak altındaki kurtla mücadele için kullandığı ilaçla birlikte beş adet ilaç kullandığını, ilaçlara ödediği paranın 15 bin TL’yi bulduğunu, ilacı gübreyi mazotu veresiye aldığını, ödemenin mahsülü sattıktan sonra o günkü kur üzerinden yapacağını beyan ederek bir çıkmazın içinde olduklarını, iktidara ve yerel siyasetçilere sitemlerini bir bir açıkladı” ifadelerine yer verdi.

Ceza korkusunun köylere sirayet ettiğini belirten Tekin, “Diğer bir arkadaş bu iktidara kadarki siyasetçilerin vatan için millet için üretici çalıştıklarını, bu iktidarın ve siyasetçilerin kendileri ve çıkarları için çalıştıklarını belirterek vatandaşın içine hangi yüzle çıktıklarını anlayamadığını dile getirdi. Bu anlattıklarını videoya çekip seni sosyal medyada ya da görsel basında yayınlayalım dedim ancak önerimizi kabul etmedi. Bu işin yoğunluğunda bir de cezayı göze alamayacağını söyledi demek. Korku ta köylere kadar sirayet etmiş” dedi.

Çiftçinin ektiğinin karşılığını alamadığını söyleyen İlhan Tekin, “Geziden şunu çıkardık; çiftçi ektiğinin karşılığını alamadığını, kilogramını 4.80 TL’ye mal ettiği pirinci, geçen yılın fiyatı olan 3.70 TL’ye şu ana kadar alıcı çıkmadığı, Toprak Mahsülleri Ofisinin randevulu çalıştığını, 2-2,5 aya mal teslimine gün verdiğini, sözün kısası çiftçi kendi kaderine teslim edildiğini gördük. Ülkeyi yönetemeyen bu iktidarın bir an evvel seçim sandığını milletin önüne getirip işin ehline teslim etmesini temenni eder, çiftçimize üreticimize Allah kolaylık versin” şeklinde konuştu.

Bu haber 685 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by