Sumitomo Rubber Ako
23° Açık
  • EURO
  • DOLAR

İşlerinde uzman ve tecrübeliler

Çankırı Belediyesi’ne ait mezbaha Kurban Bayramı için tüm hazırlıkları tamamladı. Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediyesi mezbaha sorumlusu veteriner hekim Mustafa Yazıhan yaptığı açıklamada, Çankırı Belediyesi Mezbahasına kesilmek üzere  getirilen büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar personeller tarafından kesim öncesi sağlık muayeneleri ve belge kontrolleri yapılarak kesime sevk edilmekte, kesimleri yapıldıktan sonra sağlık muayeneleri yapılarak damgalanmakta ve halkın […]
Çankırı Gündemi - 29 Temmuz 2020 10:06 A A

Çankırı Belediyesi’ne ait mezbaha Kurban Bayramı için tüm hazırlıkları tamamladı.

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediyesi mezbaha sorumlusu veteriner hekim Mustafa Yazıhan yaptığı açıklamada, Çankırı Belediyesi Mezbahasına kesilmek üzere  getirilen büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar personeller tarafından kesim öncesi sağlık muayeneleri ve belge kontrolleri yapılarak kesime sevk edilmekte, kesimleri yapıldıktan sonra sağlık muayeneleri yapılarak damgalanmakta ve halkın tüketimine sunulduğunu belirtti.

Yazıhan, Çankırı Belediyesi tarafından Kurban Bayramı’nda halkın daha iyi ve sağlıklı ortamlarda kesim yapabilmesi amacıyla şehrin belli yerlerine kesim alanları da kurulmakta ve denetimlerin sistemli bir şekilde yürütüldüğünü ifade etti.

Covid-19’a karşı tedbirler alındı

Mezbaha sorumlusu Yazıhan, “Girişlerde Ateş ölçümlerinin yanında belli yerlere dezanfektanlar yerleştirildi. Gıda sektöründe olduğumuz için pandemi sürecinden öncede titiz önlemler alıyorduk. Kurbanın ilk üç gününe yayarak kurbanları keseceğiz. Her kesimde en fazla bir kişi vekaleten kurbanın başında durabilecek. Geçtiğimiz yıllarda kurbanın tüm ortakları başında durmak istiyordu. Bu yıl Covid-19 nedeniyle sert tedbirler almak zorundayız” diyerek koronavirüse karşı tedbirlerin alındığını söyledi.

“Kurban kesiminde uzman ekipler”

Yazıhan, “Bizim ekibimizin kesim ve diğer belgelerinde hiçbir eksik yok. İşlerinde uzman ve tecrübeliler. Her ihtimale karşı en ufak bir kazada sağlık ekiplerimizde teyakkuzda. Hızlı bir şekilde müdahaleye her daim hazırlar. Büyük başı biz kendimiz kesiyoruz, küçük baş için eski çalışanlarımızdan uzman bir ekip ayarlandı.

Yirmi üç personel sekiz uzman kasaptan oluşan ekimizle kurbana hazırız’’ sözlerine değindi.

“Pandemi sürecinde değil her zaman tedbir alıyoruz”

Yazıhan yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz bayramlarda hayvanlar buraya getirilip sıraya alınıyordu. Güneşin alında hayvanlar bekletiliyordu. Pandemi sürecinde sosyal mesafeye uygun olarak  randevu sisteme geçildi. Sosyal mesafe ve diğer uyarı levhalarımız hazır. Mezbahane içerisinde parçalama ve toplanma alanları iptal edildi. Biz etlerini teslim ettikten sonra kendi imkanlarıyla etlerini paylaşabilecekler. Geçtiğimiz kurbanlarda Kurbanın birinci günü tüm kurbanlar kesilirken bu sene Pandemi önlemleri nedeniyle günlere yayarak ikinci ve üçüncü günlere de randevular verdik” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1812 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by