Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Ünzile Yüksel: ‘Çankırı’nın sevgili halkı, o sandık geldiğinde kendini unutanı onlarda unutacak’

Başkan Ünzile Yüksel, “Biz inanıyoruz ki bütün Türkiye; Çankırı’nın sevgili halkı o sandık geldiğinde kendini unutanı onlarda unutacak. İnşallah gelecek yakın tarihte bu ülkeye adaletin hukukun üstünlüğünün sağlandığı kanun karşısında herkesin eşit olduğu ve iş bulabilmek için liyakatın esas olduğu o dönem gelecek.” dedi. İYİ Parti Kadın Politikaları  Başkanı Ünzile Yüksel, Kadın Politikaları Başkan Yardımcı […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 3 Ağustos 2022 17:10 A A

Başkan Ünzile Yüksel, “Biz inanıyoruz ki bütün Türkiye; Çankırı’nın sevgili halkı o sandık geldiğinde kendini unutanı onlarda unutacak. İnşallah gelecek yakın tarihte bu ülkeye adaletin hukukun üstünlüğünün sağlandığı kanun karşısında herkesin eşit olduğu ve iş bulabilmek için liyakatın esas olduğu o dönem gelecek.” dedi.

İYİ Parti Kadın Politikaları  Başkanı Ünzile Yüksel, Kadın Politikaları Başkan Yardımcı Kadriye Ünler ve İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş parti binasında basın toplanıtısı düzenledi.

Düzenlenen basın toplantısında İYİ Parti Kadın Politikaları  Başkanı Ünzile Yüksel şu ifadelere yer verdi:

“Halkı dinliyoruz dertleri dinliyoruz çözüm üretme noktasında asıl derdi çeken bilir nasıl tedavi olacağını. Halkın bizzat ayağına siyasetçi, halkın kendisi olmalı. Uzaktan bakarak bu işin çözülemeyeceğini ve özellikle de son 10 yıldan, 20 yılın onunu bir tarafa bırakıyoruz son 10 yıldır halkın yaşadıklarına çözüm olunmadığı için bizzat halkın kendisiyle çözüm üreterek bu ülkeyi bulunduğu durumdan kurtarmak için yoldayız.

Genel başkanımız 2 yıldır ülkeyi karış karış geziyor. Bizler de gidiyoruz. Bize oy verin demiyoruz bunu özellikle söylemek isterim. Çünkü insanlardan siyasetçilerin birşeyler isteyebilmesi için o insanları dinlemesi gerekiyor. Onları dinliyoruz genel başkanımızın selamını götürüyoruz sıkıntıları nedir neler bekliyorlar ama emin olun biraz sonra burada da ziyaretlerimiz olacak ben o kadar alıştım ki bir dokunup bin ah işitiyoruz. Çankırı’dan çıkan ah ile Erzurum’dan çıkan ah farklı değil. Memleketin dertleri ortak. O dertlere çözüm bulmak için yollardayız.

İyi Partilileri lütfen kimse başka partililerle karşılaştırmasın. Bizde umut olmayacaksak o umudu ortaya koymayacaksak gençleri işsiz bırakıp namerde muhtaç etme Allahım deriz konuşurken, o gençleri siyasilere, siyasi partilerin kapılarına bize üye olun taşeronda iş buluruz bizde öyle diyeceksek kul hakkı yenmesine göz yumacaksak hukuku üstün kılmayacaksak adaleti sağlamayacaksak Allah bize de nasip etmesin. Çünkü vebali ağır idare etmek. İktidarlar halkı yönetmek deneme yanılma makamı değil, deneyip yanılarak doğru bulma makamı değil.

Biz inanıyoruz ki bütün Türkiye; Çankırı’nın sevgili halkı o sandık geldiğinde kendini unutanı onlarda unutacak. İnşallah gelecek yakın tarihte bu ülkeye adaletin hukukun üstünlüğünün sağlandığı kanun karşısında herkesin eşit olduğu ve iş bulabilmek için liyakatın esas olduğu o dönem gelecek. Ayrımcılık olmayacak o gençler kadınlar insanlar sokakta korkmadan başını eğmeden dik olarak gezecek. Biz buna söz verdik önce Allaha söz verdik kendimize söz verdik, millete söz verdik. Biz siyaseti bu milletin bizi meydanlara itmesiyle başladık. Millet bizi çağırıyor diyoruz ki o haybeye bir slogan değil millet bizi çağırdığı için buralardayız. Yoksa herkesin işi aşı herkesin alın teriyle kazandığımız helal lokmamızla yaşantımız zaten sürdürüyoruz. Ama bizim bu memlekete bizim bu insanlara bizim tarihimize bizim Allaha borcumuz var.

Kimse, bu milletin malını birkaç kişi uğruna harcayamaz. İşte mülkün sahibi belli. Mülk sana emanet bırakılmışsa bu emaneti ehline verirsin adaletli kullanırsın. Ondan sonra da ben kandırıldım deyip bir kenara çekilemezsin. O zaman derlerki biri gelir burası kandırılma makamı değil burası sana 5 bin yıllık tarihin bin yıllık Anadolu tarihin verdiği bir emanettir. Bu emanete sahip çıkmazsan milli mücadelenin şehitleri şühedanın ahını alırsın. Bu emanete sahip çıkmazsan Anadolu çocuklarının başını bükersek bu ülkenin kapılarını ne idüğü belirsiz milyonlarca geçici sığınmacı adı altında insanlara açarsan ondan sonra da ensar muhacir anlatmaya başlarsan sonra da bunlar ne olacak denildiğinde ensar muhacirle açıklamaya kalkarsan bu iş olmaz, olmuyor.

Ülkenin ekonomisinin bugün geldği nokta ile ülkenin kapılarıın herkese açık olması bu iktidarın bilerek isteyerek kasten bunu yapmıştır çünkü bu kadar bilerek kusur hata olmaz. Kur korumalı mevduat ne demek ya. 1 milyon dolarını bozdur hesap aç o hesaba koy hem faizini al hem kur arttıkça payını al. Kim veriyor bunu milletin vergileri senin benim hepimizin vergileri. Helalleşme de var. Dünyanın altı da var ama dünyanın altından önce vatandaşında sandıkta görecek olduğu bir hesap var.

Geçici sığınmacıya baktığımızda n’oldu Suriye sınırında önce organik tarım yapılacak diye mayınlar kaldırıldı organik tarım olmadı ama organik organik sığınmacılar oldu sonra noldu İran sınırında da. Demek ki belli bir şey işliyor devleti yönetenler burada temkinli olacaklar.

Biz asla misafirlere kötü davranmadık örfümüzde adetimizde inancımızda misafir bizim baş üstüdür. Kapımızı açarız zorda olana sahip çıkmak töremizdendir inancımızın gereğidir. Ama bu memleketin sahipleri de buradadır. Bunun tapusu malazgirttedir. Bunu tapusu İstanbul surlarının önündedir bunun tapusu Sakarya’dadır. Bunun tapusu başkomutanlık meydan muharebesindedir Çanakkale’dedir. İşte onların çocukları da buradadır. Misafir başımız üstüne. İnşallah iktidar olduğumuzda o geldikleri yerlerdeki politikacılarla bize kendileri ülkelerine almayıp anadoluda Türkiye’ye sınır kapılarını açtırıp bize gelmesinler diyen Avrupalı devletler birleşmiş milletler oturulur bir masaya o insanların da can güvenliği korunarak memleketlerine döndürülürler. İnsan karşındaki ağlayana mazluma sırtımızı dönemmizi kimse bekleyemez ama halkı da ikna edebilmek için muhacir ensar diyerek milyonlarca insan zaten gençlerimizin işsiz olduğu zaten ülkede ev barınma sorunun yaşandığı bu coğrafyada birilerini yanlış politikalrını insanlara böyle anlatmazsın tıpkı faize nas dediğin gibi. Nas merkez bankasına uyguluyorsun ama diğer bankalara uygulamıyorsun. O yüzden siyasetçi kalbiyle diliyle bir konuşacak. Siyasetçi önce halk diyecek siyasetçi insanlar arasında ayrım yapmayacak bendensin benden değilsin ayırmayacak.

Bu ülkede kim iktidar olursa olsun bir tutacak. O makam bir tutma makamı. Ayırmayacaksın hiçkimseyi de küçük göremeyeceksin ve hakaret etmeyeceksin onun için yollardayız. Onlara benzeyeceksek olmasın o saraylarda oturup cam kalın duvarların arkasında mango kurutma tarifi vereceksek bizimkide olmasın insanlar ekmek bulamıyorken aş bulamıyorken bu ülkede açlık yoktur demeyeceksin. Ülkenin her tarafı her bölgesi her insanı bizim için birdir. Bizim şiarımız kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur.

Bu işi başaracağız. Cesaretin cinsiyette değil yürekte olduğunu gösteren o cesur yürekli kadın çıktı ortaya milletim için buradayım gerçekten doğru yoldayız o milletin sesiyiz çünkü o milletin biz kendisiyiz. Birlikte başaracağız. En güzel şey iyilikte.”

Bu haber 284 kez okundu.
Bölgesel - 17:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by