Sumitomo Rubber Ako
24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

İyi Parti’den AKP’li Cahit Özkan’a suç duyurusu

29.08.2021 tarihinde Beyaz Tv’de Yayınlanan Akılda Kalsın Proğramına konuk olarak katılan AKP Gurup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın İyi Parti’yi FETÖ terör örgütü üyeliği ile itham etmesi nedeni ile kendisi hakkında Çankırı teşkilat mensupları suç duyurusunda bulundu. İyi Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş Cumhuriyet Başsavcılığın’a suç duyurusu sonrasında yaptığı açıklamada, ”Gün geçmiyor ki, […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 2 Eylül 2021 17:28 A A

29.08.2021 tarihinde Beyaz Tv’de Yayınlanan Akılda Kalsın Proğramına konuk olarak katılan AKP Gurup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın İyi Parti’yi FETÖ terör örgütü üyeliği ile itham etmesi nedeni ile kendisi hakkında Çankırı teşkilat mensupları suç duyurusunda bulundu.

İyi Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş Cumhuriyet Başsavcılığın’a suç duyurusu sonrasında yaptığı açıklamada, ”Gün geçmiyor ki, hem yerelde hem genelde kararlı adımlarla iktidara yürüyen, İyi Parti’ye iftira atılmasın.Gün geçmiyor ki  AKP’linin tahtını sallayan, saltanatını sarsan, ülkedeki siyasi dengeleri altüst eden cesurlar hareketine saldırılar olmasın. Yine gün geçmiyor ki İktidar Partisi’nin her geçen gün 20 yıllık hükümdarlığına son vermek için alanlarda, sahada fırtına gibi esen ve kısa sürede milletimizin umudu olan partimizin önünü kesebilmek için olmadık kumpaslar kurulmasın.Akla hayale gelmeyen kompleler yapılmasın. İşte İyi Parti Çankırı İl Teşkilatı olarak bugün burada abuk sabuk iftiralardan medet uman AKP’li bir meczup vekille haddini hukuk yoluyla bildirmek, yüce Türk mahkemeleri önünde hesap vermesi için buradayız. Hukukta evrensel bir kural vardır. İspatlamazsan müfterisin, işte adaletin kapısındayız, işte hukukun kapısındayız. Ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Çankırı’da da senin hakkında suç duyurusunda bulunduk. Hadi ispatla bakalım. Şunu kafana iyi sok Cahit Özkan.İyi Parti gümbür gümbür iktidara geliyor ve görüyorsun ki hepinizi korku dağları sarmış. Korkmayın İyi Parti bir ülkeye sadece ve sadece iyilik getirecek. Senin gibi kötülük peşinde koşanlar da işte bugün olduğu gibi Adalet önünde, adalete tek tek hesap verecek, yaptıklarının bedelini mutlaka ödeyecektir. ”dedi.

İl Başkanı Aydın Akbaş, ”Malumunuz olduğu üzere AKP Denizli Milletvekili ve aynı zamanda partisinin grup başkan vekilliğini sürdürmekte olan zat, 29 Ağustos 2021 tarihinde Beyaz TV’de yayınlanan bir televizyon programında şahsım dahil tüm İyi Parti teşkilatlarını, İyi Parti üyelerimizi ve hatta partimize oy veren tüm seçmenlerimizi kapsar bir şekilde, alenen ve açıkça hakaret, iftira, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçlarını kararlılıkla işlemiştir.  Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ,Başkanlık Divanı, Genel İdare ve Kurucular Kurulumuz, tüm üyelerimiz, hatta partimize oy veren tüm seçmenlerimiz FETÖ terör örgütü üyeliği ile itham edilmiş ve hedef olarak gösterilmiştir.Bu nefret dili ve hedef göstermelerinin doğurabileceği toplum nezdinde oluşturabileceği olumsuz neticelerin kötü bir örneği yakın zamanda İstanbul İl Başkanımız Sayın Saltuk Buğra Kavuncu’ya düzenlenen saldırıda görülmüştür. Kurulduğu ilk günden bu yana vatandaşımızın gösterdiği teveccühle bu toprakların bağrından yükselen iyilik hareketi, başta bu ülkeyi yönetemeyen iktidar tarafından sürekli haksız ve mesnetsiz biçimde eleştirilmektedir Genel Başkanımıza yönelik çeşitli illerde yapılan bir takım provokasyonlar ile partimiz karalanmaya, aşağı çekilmeye çalışılmaktadır.Bu saldırıları, bu davranışları sergileyen iktidar yandaşları iyi bilmeliler ki, iyilik güneşi bu topraklar üzerine doğmuştur, karalamalarınız, sataşmalarınız, mesnetsiz suçlamalarınız İyi Parti’nin yolunu kapatamaz.Yapılan iftiralara suç duyurusu için buradayız.İyi Parti sahipsiz değildir, gücünü bu topraklardan, vatandaşımızın yüreğinden almaktadır.” ifadelerini kullandı.

Ülkeyi yönetemeyen ve karanlık bir uçuruma doğru sürükleyen iktidar ve yandaşları iyi bilmelidir ki İyi Parti’nin gösterdiği kararlı duruşun karşısında duramayacaklardır diyen Aydın Akbaş, ”İyi Parti Türkiye’nin partisidir, asla sahipsiz değildir. Parti Teşkilat mensuplarımızla buraya gelerek davamıza sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum. İktidar ve mensuplarının sergiledikleri bu hedef gösterme ve nefret dili, Türk Ceza Kanunu kapsamında suç teşkil eden eylemler içermekte olup, bağımsız yargının bu nefret diline ve halkı kin ve düşmanlığa iten bu eylemlere bir an evvel dur demesi ve gerekli soruşturma ve hukuki ceza ve yaptırımların yerine getirilmesi adına Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı’na ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Bugün Çankırı Adalet Sarayı’nda adalet için buradayız. Tüm Çankırılı hemşerilerimize ve kamuoyuna arz ederim katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu haber 514 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 17:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by