Sumitomo Rubber Ako
16° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

‘Kadına şiddet insanlığa ihanettir’

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı’da, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından kadına şiddete hayır yürüyüşü kadına şiddete hayır yürüyüşü düzenlendi. 25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü münasebetiyle kadına şiddete hayır yürüyüşü yapıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüş Kucaklama taşı mevkiinden başlayarak Karatekin parkında son buldu. Düzenlenen […]
Çankırı Gündemi - 26 Kasım 2019 18:23 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’da, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından kadına şiddete hayır yürüyüşü kadına şiddete hayır yürüyüşü düzenlendi.

25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü münasebetiyle kadına şiddete hayır yürüyüşü yapıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüş Kucaklama taşı mevkiinden başlayarak Karatekin parkında son buldu.

Düzenlenen programa çok sayıda vatandaş katılırken sokakta yer alan vatandaşlar ise destekledi.

Karatekin parkında açıklama yapan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Hazal Ekinci Çelebi, “Her yıl 25 Kasım dünyada ve ülkemizde ‘Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü” olarak kutlanıyor. Kadına yönelik şiddete karşı bugün Avrupa’dan Afrika’ya, Amerika’dan Asya’ya, Latin Amerika’dan Ortadoğu’ya kadınlar evde, sokakta, iş yerinde kısaca hayatın her alanında yaşanan şiddeti protesto ediyor. Dünya çapında yaygınlaşan ve tüm toplumları derinden etkileyen bir konu haline gelen kadına yönelik şiddet, özellikle son yıllarda ülkemizde de sıklıkla gündem olmaktadır. Şiddet denilince ilk akla gelen kuşkusuz fiziki güç kullanımına dayalı kaba kuvvet olsa da gerçekte şiddeti sadece fiziki boyuta indirgemek mümkün değildir. Aslında kadına yönelik şiddet meselesi toplumun sadece bir kesimini ilgilendiriyor gibi görünse de bireylerin şiddet eğilimleri genel olarak bütün toplumla ilgili bir meseledir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’de kadına yönelik şiddetin dinimizde yeri olmadığına Hadis-i Şeriflerinde sıklıkla yer vermiştir.” şeklinde konuştu.

Konuşma sonrasında programa katılan protokol üyeleri tarafından Kadına Şiddete Karşı Çankırı Halk Sözleşmesi imzalandı.

Sözleşme sonrasında katılımcılar tarafından çok sayıda turuncu balon gökyüzüne bırakılmasının ardından etkinlik sona erdi.

Bu haber 1100 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 18:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by